شنبه 11 اسد 1393

شیرزاد: نظامیان پاکستان در جنگ حصارک با طالبان هم‌کار بودند

اطلاعات روز: فضل احمد شیرزاد‌، فرمانده پولیس ولایت ننگرهار دیروز در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت، نظامیان پاکستان در حمله بر ولسوالی حصارک این ولایت با […]

اطلاعات روز: فضل احمد شیرزاد‌، فرمانده پولیس ولایت ننگرهار دیروز در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت، نظامیان پاکستان در حمله بر ولسوالی حصارک این ولایت با طالبان هم‌کاری کرده‌اند. به گفته‌ی او، صدها طالب عصر جمعه بر ساختمان ولسوالى حصارک و چند پاسگاه امنيتى در این ولسوالی حمله کردند.

شیرزاد می‌گوید، پس از آغاز درگیری بین نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت، هلی‌کوپتر‌هاى آيساف به منطقه رسیدند و حملات هوایی را علیه طالبان آغاز کردند. به گفته‌ی او، در نتيجه‌ی حملات هوايى ٥٠ شورشی کشته و ٢٠ تن ديگر آنان زخمی شده‌اند. شيرزاد گفت که اجساد طالبان هنوز در صحنه‌ی جنگ باقى مانده‌اند.

در همین حال، ذبيح‌الله مجاهد، سخن‌گوى طالبان گفته است که در این درگیری هیچ طالبی کشته نشده است. به گفته‌ی او، در این درگیری بیش از ٣٠ پوليس کشته شده‌اند. این دومین حمله‌ی طالبان بر ولسوالی حصارک در یک هفته‌ی گذشته است. در هشتم اسد ماه جاری طالبان بر ساختمان ولسوالی و چند پاسگاه پولیس در حصارک حمله کردند. مسئولان محلی ننگرهار گفته بودند که در این درگیری بيش از ٦٠ مهاجم کشته و زخمی شده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of