دوشنبه 3 سنبله 1393

80 شهروند افغان در پاکستان بازداشت شدند

اطلاعات روز: شماری از رسانه‌هاى پاکستانى دیروز گزارش دادند که نیروهای امنیتی پاکستان دست‌کم 80 شهروند افغان را از منطقه‌ی نوکندى ولسوالى چاغى ايالت بلوچستان بازداشت کرده‌اند. […]

اطلاعات روز: شماری از رسانه‌هاى پاکستانى دیروز گزارش دادند که نیروهای امنیتی پاکستان دست‌کم 80 شهروند افغان را از منطقه‌ی نوکندى ولسوالى چاغى ايالت بلوچستان بازداشت کرده‌اند. براساس گزارش‌ رسانه‌های پاکستانی، اين افراد قصد داشتند، به شکل غيرقانونى از طريق پاکستان وارد ايران شوند.

این افراد که به اتهام نداشتن اسناد قانونى بازداشت شده‌اند؛ در حال حاضر در توقیف اداره‌ی مرکزى تحقيقات (اف ای إ) به سر می‌برند. در جریان سال‌های گذشته ده‌ها شهروند افغان از سوى نيروهاى امنیتی پاکستان به دلایل مختلف بازداشت شده‌اند. پاکستان برخى از آنان را زندانى و تعداد ديگرى شان را دوباره رد مرز کرده است.

براساس آمارهای ارایه شده، در حال حاضر بیش از شش میلیون شهروند کشور در برخی کشورهای جهان به خصوص ایران و پاکستان پناهنده‌اند. اکثر آنان کشور را به دلیل بی‌کاری، فقر و نا امنی ترک کرده‌اند. حکومت در جریان سال‌های گذشته برنامه‌ی کارا و مشخص را برای مهاجران کشور روی دست نداشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of