شنبه ۱۵ سنبله ۱۳۹۳

آرای ۴۹ محل رای دهی باطل اعلام شد

اطلاعات روز: نادر محسنی، سخن‌گوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی کشور دیروز در پنجمین نشست علنی خود در خصوص رسیدگی به شکایت‌های روند تفتیش و ابطال آرا […]

اطلاعات روز: نادر محسنی، سخن‌گوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی کشور دیروز در پنجمین نشست علنی خود در خصوص رسیدگی به شکایت‌های روند تفتیش و ابطال آرا گفت، آرای ۵۰ محل رای دهی باطل شده است. او افزود، روند رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی به زودی پایان می‌یابد و سپس نتایج آن به کمیسیون انتخابات ارسال خواهد شد.

تمام شکایت‌ها در خصوص روند تفتیش و ابطال آرا از سوی تیم تحول و تداوم به رهبری اشرف غنی احمدزی، ثبت شده است. تیم اصلاحات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله تا هنوز هیچ شکایتی را در خصوص ابطال آرا در کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی ثبت نکرده است.

سخن‌گوی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی دیروز گفت، تیم تحول و تداوم هفته گذشته ۱۵ مورد شکایت را در ارتباط به ۵۰ محل ابطال شده از سوی کمیسیون انتخابات، ثبت این کمیسیون کرده بود. او افزود که پس از رسیدگی به شکایت‌های تیم تحول و تداوم، یک محل رای دهی مورد اعتبار خوانده شده و متباقی یعنی ۴۹ محل بار دیگر باطل اعلام شدند.

از سویی هم، محسنی تأکید کرد، کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی از آغاز روند رسیدگی به شکایت‌ها در خصوص محلات ابطال شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، تاکنون ۴۲۷ محل رای را باطل اعلام کرده است. او افزود، روند رسیدگی به شکایت‌ها، امروز (یک‌شنبه، ۱۶ سنبله) نیز جریان خواهد داشت.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments