یکشنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۳

«کمک‌های زمستانی به مناطق صعب‌العبور انتقال داده می‌شوند»

اطلاعات روز: اداره‌ی ملی آمادگی مبارزه با حوادث طبیعی کشور اعلام کرد، برای کمک‌های زمستانی آمادگی لازم روی دست گرفته شده است. محمد اسلم سیاس، رییس این […]

اطلاعات روز: اداره‌ی ملی آمادگی مبارزه با حوادث طبیعی کشور اعلام کرد، برای کمک‌های زمستانی آمادگی لازم روی دست گرفته شده است. محمد اسلم سیاس، رییس این اداره دیروز گفت که مواد غذايى و ساير کمک‌های زمستانی پیش از مسدود شدن راه‌هاى مواصلاتى به ولايت‌های صعب‌العبور‌ انتقال داده خواهند شد.

او افزود که هفته‌ی گذشته برای کمک‌های زمستانی زیر نظر رییس اجرایی برنامه‌ی مشخص ترتيب داده شد. بر اساس این برنامه، کميته‌ی عالى مبارزه با حوادث تشکیل شده است. اعضاى اين کميته متشکل از وزارت‌هاى زراعت، صحت عامه، مهاجران، انکشاف دهات و سازمان مهاجرت بين‌المللى (IOM) و کميشنرى عالى ملل متحد در امور پناهندگان اند.

به گفته‌ی سياس، نهادهای یاد شده تعهد کرده‌اند که مواد غذايى و غيرغذايى را آماده و در اسرع وقت، به ولايت‌های صعب‌العبور کشور انتقال و جابه‌جا می‌کنند. او در ادامه در مورد کمک‌های مواد سوختی گفت، این کمک‌ها زیادتر برای کسانی توزیع خواهند شد که در کمپ‌ها به‌سر می‌برند.

در زمستان‌های سال‌های گذشته شماری از شهروندان کشور در مناطق دوردست و ولایت‌های صعب‌العبور بر اثر حوادث طبیعی و برف‌باری جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. در حال حاضر باشندگان ولایت‌های صعب‌‌العبور، از حکومت وحدت ملی خواسته‌اند، در این زمینه آمادگی لازم  را روی دست گیرد.

بامیان، بدخشان، دایکندی، نورستان و شماری از ولایت‌های دیگر کشور در جریان زمستان بر اثر برف‌باری و حوادث طبیعی با مشکلات‌ مختلف مواجه می‌شوند. در همین حال، وزیر صحت عامه‌ی کشور اعلام کرده است، دارو‌های مورد نیاز را به وقت مناسب به مناطق صعب‌العبور انتقال خواهند داد.

کنشکا ترکستانى، سخنگوى اين وزارت گفت که در زمستان‌های سال‌های گذشته مقدار دارو‌های مورد ضرورت را در ولایت‌های صعب‌العبور، به‌ویژه غور، دايکندى، بدخشان، فارياب، بادغيس، جوزجان و سرپل انتقال دادیم. امسال نیز در زمینه برنامه داریم و در آینده‌ی نزدیک آن را با رسانه‌ها شریک خواهیم کرد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments