شنبه 19 نوامبر 2016

سیگار: احتمال دارد ۸۵ میلیون دالر به بهانه‌ی ساخت یک هتل و آپارتمان در کابل، اختلاس شده باشد

اطلاعات روز: اداره‌ی بازرسی عمومی امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارش اخیر خود از احتمال وقوع اختلاس ۸۵ میلیون دالری که به بهانه‌ی ساخت یک هتل […]

اطلاعات روز: اداره‌ی بازرسی عمومی امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارش اخیر خود از احتمال وقوع اختلاس ۸۵ میلیون دالری که به بهانه‌ی ساخت یک هتل پنج ستاره و آپارتمانی در کابل هزینه شده، خبر داده است.
به نقل از بی‌بی‌سی، سیگار در نامه‌یی به شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی خارجی امریکا نوشته که هتل پنج ستاره و آپارتمانی که با وام ۸۵ میلیون دالری این شرکت در نزدیکی سفارت امریکا در کابل ساخته شده، غیرقابل استفاده بوده و اکنون خالی رها شده است.
به اساس بررسی این نهاد، وام‌های ساخت این هتل و آپارتمان نیمه تکمیل، احتمالاً در نتیجه‌ی یک اختلاس بوده است.
در نامه‌ی سیگار همچنین آمده است که در حال حاضر سفارت امریکا در افغانستان باید امنیت این هتل و آپارتمان را تأمین کند که مالیات اضافی را بر مردم امریکا تحمیل می‌کند.
سیگار تصریح کرده است که شکست در مدیریت و نظارت درست بر این وام‌ها نمایانگر مشکلات سیستماتیک در مدیریت و نظارت شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی خارجی در دیگر پروژه‌ها در افغانستان و سایر کشورها در سراسر جهان بوده که میلیون‌ها دالر اضافی را در خطر قرار داده است.
این نهاد از شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی خارجی خواسته که با توجه به اینکه این پروژه‌ها ظاهراً از سه سال به این سو ناتمام رها شده‌اند، باید برای بازپس گرفتن وام‌ها از دریافت‌کنندگان آن اقدام کند.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of