چهارشنبه ۲۴ دلو ۱۳۹۷

وزارت زراعت: ۱۷۵ فارم مال‌داری در هلمند روزانه ۱۳ هزار و ۴۰۰ لیتر شیر تولید می‌کند

وزارت زراعت، آب‌یاری و مال‌داری کشور اعلام کرده است که در حال حاضر ۱۷۵ فارم مال‌داری در ولایت هلمند فعالیت می‌کند که روزانه از این فارم‌ها ۱۳ هزار و ۴۰۰ لیتر شیر تولید می‌شود.

اطلاعات روز: وزارت زراعت، آب‌یاری و مال‌داری کشور اعلام کرده است که در حال حاضر ۱۷۵ فارم مال‌داری در ولایت هلمند فعالیت می‌کند که روزانه از این فارم‌ها ۱۳ هزار و ۴۰۰ لیتر شیر تولید می‌شود.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (چهارشنبه، ۲۴ دلو) منتشر شده، آمده است که این فارم‌های مال‌داری از سوی سکتور خصوصی و ساکنان علاقمند به مال‌داری در هلمند زیر حمایت‌های مشورتی وزارت زراعت ساخته شده است.

در اعلامیه گفته شده است که ولایت هلمند هوای مناسب و شرایط اقلیمی خوب برای مال‌داری دارد که سکتور خصوصی با درک همین موضوع، از این دَدَک درآمد خوبی به‌دست می‌آورد.

وزارت زراعت گفته است: «به‌منظور بهبود وضعیت صحی و معیاری‌سازی این فارم‌ها، در لشکرگاه، مرکز و شماری دیگر از ولسوالی‌های هلمند، مرکزهای خصوصی صحت حیوانی نیز فعال شده است.»

گفتنی است که در حال حاضر ۲۷ کلینیک خصوصی صحی در این مناطق فعال است که در کنار خدمات القاح مصنوعی حیوانات، بیماری‌های حیوانی را جلوگیری، تشخیص و درمان می‎‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of