پنج شنبه ۲۳ حوت ۱۳۹۷

۲۶ مؤسسه‌ی تحصیلات عالی خصوصی نمی‌توانند در بخش طب دانشجو جذب کنند

اطلاعات روز: وزارت تحصیلات عالی کشور امروز (پنجشنبه، ۲۳ حوت) اعلام کرده است که ۲۶ مؤسسه‌ی تحصیلات عالی خصوصی در کشور اجازه‌ی جذب دانشجو در رشته‌های طبی […]

اطلاعات روز: وزارت تحصیلات عالی کشور امروز (پنجشنبه، ۲۳ حوت) اعلام کرده است که ۲۶ مؤسسه‌ی تحصیلات عالی خصوصی در کشور اجازه‌ی جذب دانشجو در رشته‌های طبی را ندارند.

در اطلاعیه‌ای که از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که این مؤسسات تحصیلی برای سال جدید تحصیلی (۱۳۹۸ خورشیدی) در رشته‌های غیرطبی نیز فقط اجازه‌ی اخذ امتحان کانکور در رشته‌هایی را دارند که برای آن‌ها مجوز قانونی اخذ کرده باشند.

به نقل از اطلاعیه، مؤسسات تحصیلات عالی سپین‌غر شعبه‌ی کابل، میهن، مسلم، ملالی، کاوون، ملی، رازی، آریانا شعبه‌ی جلال‌آباد، زاول، آریانا شعبه‌ی کابل، شیرزی افغان، اهل‌البیت، هریوا، دعوت و جامی از جمله‌ی مؤسساتی اند که نمی‌توانند دانشجوی طبی جذب کنند.

همچنان مؤسسات تحصیلات عالی وادی هلمند، افغان پامیر، میرویس نیکه، سپین‌غر ننگرهار، شهید سیدجان، ترکستان، شفا، اراکوزیا، اساس، کابورا و عاطفی از دیگر مؤسساتی اند که اجازه‌ی جذب دانشجو در رشته‌های طبی را ندارند.

12
دیدگاه بگذارید

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
خالد نیاریداور میراناحمد ذکیاحمد خطابجواد امینی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
داور میران
Guest
داور میران

کار نیکی است چون مویسات شخصی همه قصآب تربیه میکنند و با طب کابل اصلا قابل مقایسه نیستد و در ضمن محصلین طب شخصی نه لیاقت دارند و نه طرفیت و اگر چنین بود حد اقل باید در یک از پوهنخی های دولتی کامیاب میشدند اینها همه ناکام های کانکور هستند و حق انتخاب چنین یک رشته مقدس را ندارند

خالد نیاری
Guest
خالد نیاری

بفرما برادر مه پوهنتون شخصی خواندیم در یکی از امتحان ها خارجی اشتراک می کنیم هر کسی کامیاب شد از پوهنتون ها خصوصی در امتحان ماستری بلند نمره را یک محصل خصوصی ما اخذ کرده ۱۷۰ نمره در حالی برادر خودم از پوهنتون طبی کابل ۱۵۰ نمره کرفته پس به این معنا نیست که تمامی محصلین خصوصی بی سواد است

احمد ذکی
Guest
احمد ذکی

امیدوارم جنبه عملی هم داشته باشد و صرف روی کاغذ نباشد

احمد خطاب
Guest
احمد خطاب

به کدام دلیل ؟

احمد خطاب
Guest
احمد خطاب

از چی لحاظ نمیتوانند باید دلیل داشته باشه تحصیلات به مردم چون نام موسسه بد میشه

جواد امینی
Guest

یک اقدام بسیار نیک است. دانشجوی که بعد از زحمات زیاد از طریق کانکور به رشته های طبی نهاد های تحصیلی دولتی معرفی میگردد چطور با یک شاگرد شکست خورده ی کانکور که فقط با پول بعد چهار -هفت سال فارغ و به اصطلاح داکتر میگردد، مقایسه گردد؟!
اینهم شایان ذکر است که نهاد های تحصیلی دولتی هم آنقدر که از نام و شوکت شان پیدا اند کیفیت ندارند، منتهی هر چه باشد دانشجوی لایق و درس خوانده به آنجا از طریق زحمتش معرفی میگردد.

Esmail
Guest
Esmail

اقدام نیک وعالی است

khalid
Guest
khalid

بهترین کار است

اینجانب
Guest
اینجانب

بسیار خوب

دوکتور روح الله فیض
Guest
دوکتور روح الله فیض

اقدام نیک

Dawood saeedi
Guest
Dawood saeedi

کم کم رو به پیشرفت و تخصص گرایی!!!
خوشحال هستیم ازین بابت که وزارت تحصيلات بالای پوهنتون های خصوصی کنترل دارن👍👍👍

احمدی
Guest
احمدی

یک اقدام نیک برای بهبودی کشور