۳۰ جنگ‌جوی قطعه‌ی سرخ طالبان به‌شمول سه فرمانده آنان در ننگرهار کشته شدند

والی نام‌نهاد طالبان برای لوگر با دو معاونش در حمله‌ی هوایی نیروهای افغان کشته شدند

اطلاعات روز: وزارت دفاع کشور اعلام کرد که والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت لوگر همراه با دو معاونش در نتیجه‌ی حملات هوایی نیروهای افغان کشته شده است. در جریان این حمله‌ی هوایی هشت عضو برجسته‌ی این گروه نیز کشته شده‌اند.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع به روزنامه اطلاعات روز گفت که این حملات شب گذشته (پنج‌شنبه، 6 سرطان) در ولسوالی چرخ لوگر صورت گرفته است.

آقای امان افزود که در جریان این حملات هوایی حاجی لالا، والی نام‌نهاد طالبان برای لوگر، بریالی و فریدون، معاونین والی نام‌نهاد طالبان برای لوگر، مولوی شمس‌الرحمان، مسئول استخبارات طالبان برای ولایت‌های غزنی، لوگر، خوست، پکتیا و کابل کشته شده‌اند.

به گفته‌ی او، حکمتیار، شجاع و رووف از فرماندهان خارجی گروه طالبان نیز در میان کشته‌شدگان این حمله شاملند. همچنان دو سردسته‌ی گروه به نام‌های احرار و بلال نیز در این حمله کشته و 12 جنگ‌جوی دیگر زخمی شده‌اند.

معاون سخن‌گوی وزارت دفاع گفت که در جریان این حملات به غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده است.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

از سویی هم آقای امان افزود که به‌زودی عملیات مشترک نیروهای امنیتی برای پاکسازی ولسوالی ارز لوگر از وجود گروه طالبان نیز راه‌اندازی خواهد شد تا مردم لوگر شاهد امنیت نسبی در ولایت‌شان باشند.

ولایت لوگر در جنوب کابل یکی از ولایت‌های ناامن کشور است که گروه طالبان در بخش‌هایی آن به‌شمول شهر گردیز، مرکز این ولایت فعالیت‌های گسترده‌ی تروریستی دارد.