شنبه 23 سنبله 1398

پنج توافقنامه‌ی تعدیل قرارداد استخراج معادن سنگ کرومایت با شرکت‌های خصوصی امضا شد

خانم نهان گفت که این قراردادها در روشنایی قانون جدید معادن مورد بررسی قرار گرفته و درصدی «رویالیتی» آن از 30 درصد به 7.5 درصد و همچنان پنج درصد کاهش یافته است.

اطلاعات روز: وزارت معادن و پترولیم کشور پنج توافقنامه‌ی تعدیل قرارداد استخراج سنگ کرومایت را با چند شرکت خصوصی امضا کرد.

نرگس نهان، سرپرست وزارت معادن و پترولیم امروز (شنبه، 23 سنبله) در مراسم امضای این توافقنامه‌ها در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت گفت که دلیل عمده‌ی تعدیل در این پنج قرارداد بلندبودن درصدی «رویالیتی» و مشروط بودن سرمایه‌گذاری برای «پروسس» کرومایت در داخل کشور بوده است.

خانم نهان گفت که این قراردادها در روشنایی قانون جدید معادن مورد بررسی قرار گرفته و درصدی «رویالیتی» آن از 30 درصد به 7.5 درصد و همچنان پنج درصد کاهش یافته است.

به گفته‌ی خانم نهان، روند بررسی این پنج قرارداد از سوی کمیته‌ی مختلط بین‌الوزارتی در وزارت معادن و پترولیم انجام شده که شش ماه زمان را در بر گرفته است. او همچنان گفت که شرکت‌های قراردادکننده تعهد سپرده‌اند که خود در زمینه‌ی پروسس کرومایت نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سرپرست وزارت معادن و پترولیم علاوه کرد که براساس امضای این توافق‌نامه‌ها، شرکت‌های قراردادکننده مکلف‌اند که طی یک ماه برنامه‌ی بهره‌برداری خود را برای منظوری و اخذ اجازه‌ی استخراج به وزارت معادن و پترولیم بسپارند.

گفتنی است که هر یک از شرکت‌های قراردادکننده حدود چهار میلیون دالر در استخراج و پروسس سنگ کرومایت سرمایه‌گذاری می‌کنند و مجموع سرمایه‌گذاری در پنج معدن کرومایت که در ولایت‌های کابل، لوگر، پروان و میدان‌وردک موقعیت دارد، به 20 میلیون دالر خواهد رسید.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments