پنجشنبه 18 میزان 1398

«امریکا از صلحی در افغانستان استقبال می‌کند که منجر به دوام نظام جمهوری شود»

در اعلامیه‌ای که از سوی ارگ ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده است که این دیدار شام دیروز (چهارشنبه، ۱۷ میزان) در کابل صورت گرفته است.

اطلاعات روز: یک هیأت مجلس سنای امریکا در دیداری با محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور گفته است که امریکا از روند صلحی در افغانستان استقبال می‌کند که منجر به دوام نظام جمهوری شود.

 در اعلامیه‌ای که از سوی ارگ ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده است که این دیدار شام دیروز (چهارشنبه، ۱۷ میزان) در کابل صورت گرفته است.

به نقل از اعلامیه، هیأت مجلس سنای امریکا تأکید کرده است که در روند صلح افغانستان باید دستاوردهای دو دهه‌ی گذشته، به‌شمول حقوق زنان نیز حفظ شود.

این هیأت همچنان با اشاره به تأمین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری ششم میزان، آن را موفقانه خوانده و افزوده است که برگزاری این انتخابات برای تحکیم نظام مردم‌سالار مهم می‌باشد.

هیأت مجلس سنای امریکا در حالی این گفته‌ها را در مورد صلح افغانستان بیان می‌کند که دونالد ترمپ، رییس‌جمهوری این کشور در شانزدهم سنبله اعلام کرده بود که نُه دوره مذاکرات با طالبان را به دلیل کشته‌شدن یک سرباز امریکایی و یازده نفر دیگر در یک حمله‌ی طالبان در کابل متوقف کرده است.

هرچند گروه طالبان پس از توقف مذاکرات، بارها به از سرگیری مذاکرات تمایل نشان داد، اما آقای ترمپ تأکید کرده است که مذاکره با طالبان منتفی است.

از سویی هم، پیش از این زلمی خلیل‌زاد گفته بود که او در نُه دور مذاکره با طالبان، با این گروه در اصول به توافق رسیده است و منتظر تأیید رییس‌جمهور دونالد ترمپ است.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments