دوشنبه 2 دسامبر 2019

کارمندان نهادهای غیردولتی در افغانستان صاحب معاش تقاعدی می‌شوند

این وزارت گفته است که براساس این مقرره،‌نهادهای غیردولتی و سکتور خصوصی «مکلف به پرداخت یک ماه معاش در بدل هر سال کار یک کارکن» خواهند شد.

اطلاعات روز: وزارت کار و امور اجتماعی کشور اعلام کرده است  که مقرره‌ی حقوق تقاعد کارکنان نهادهای غیردولتی یا سکتور خصوصی طی حکمی از سوی مقام ریاست‌جمهوری نافذ شده است.

در اعلامیه‌ی وزارت کار و امور اجتماعی که امروز (دوشنبه،‌ ۱۱ قوس) منتشر شده،‌آمده است که این مقرره نخستین سند تقنینی در پیوند به پرداخت حقوق کارکنان ادارات غیردولتی و سکتور خصوصی در افغانستان است که در سه فصل و ۲۲ ماده تدوین شده است.

این وزارت گفته است که براساس این مقرره،‌نهادهای غیردولتی و سکتور خصوصی «مکلف به پرداخت یک ماه معاش در بدل هر سال کار یک کارکن» خواهند شد.

وزارت کار و امور اجتماعی در ادامه افزوده است که تلاش‌های این وزارت از سال‌ها به این طرف برای نافذشدن این مقرره دوام داشت و سرانجام این مقرره پس از گذرانیدن تمامی مراحل تقنینی، نافذ شده است.

وزارت کار در عین حال نافذشدن این مقرره را یک گام ارزنده در امر تحقق حقوق کارکنان نهادهای غیردولتی خوانده است.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
احمد جمشیداسلام الدین عادل Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
احمد جمشید
Guest
احمد جمشید

این یک اقدام نیک و حق مسلم یک کارمند است که باید داده شود امیداور هستیم که دولت تمامی نهاد های دولتی را تحت بررسی قرار دهد .

اسلام الدین عادل
Guest
اسلام الدین عادل

خدا کند که این موضوع بلعموم سرکار شود، چون بند نیز یک تن از کارمندان یک بانک خصوصی میباشم، همیش موضوع که بنده را میرنجانید همین بود، فکر میکردم معاش که من در یافت میکنم به مشکل روزم را تیر میکند،
بعد از ین که پیرشدم و نتوانیستم به وظیفه خویش ادامه بدهم چطور خواهم کرد؟