چهارشنبه 25 دسامبر 2019

۲۷ عضو کاروان صلح‌خواهان هلمندی توسط طالبان در فراه ربوده شدند

سخن‌گوی کاروان صلح‌خواهان هلمندی در ادامه افزود که تلاش‌ها برای رهایی این افراد آغاز شده و تا کنون صحبت‌هایی نیز با سخن‌گویان طالبان داشته‌اند. او گفت که سخن‌گویان طالبان فرصت خواسته‌اند که این موضوع را با فرماندهان‌شان شریک کنند.

اطلاعات روز: بسم‌الله وطن‌دوست، سخن‌گوی کاروان صلح‌خواهان هلمندی می‌گوید که ۲۷ عضو این کاروان از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در ولایت فراه ربوده شده‌اند.

آقای وطن‌دوست به روزنامه اطلاعات گفت که شش عراده موتر حامل ۲۷ عضو کاروان صلح‌خواهان هلمندی حوالی ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه) از سوی جنگ‌جویان طالب در مربوطات ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ربوده شده‌اند.

او همچنان گفت که از روز گذشته به این طرف هیچ معلوماتی از افراد ربوده شده و این که در چه شرایطی به سر می‌برند، دریافت نکرده است.

سخن‌گوی کاروان صلح‌خواهان هلمندی در  ادامه افزود که تلاش‌ها برای رهایی این افراد آغاز شده و تا کنون صحبت‌هایی نیز با سخن‌گویان طالبان داشته‌اند. او گفت که سخن‌گویان طالبان فرصت خواسته‌اند که این موضوع را با فرماندهان‌شان شریک کنند.

از سویی هم آقای وطن‌دوست گفت که تلاش‌های بزرگان محل نیز برای رهایی این افراد آغاز شده و ادامه دارد.

در تاریخ ۲۷ میزان نیز شش عضو کاروان صلح‌خواهان هلمندی از سوی طالبان در ولایت لوگر ربوده شده بودند که پس از حدود هفت ساعت آزاد شدند.

کاروان صلح‌خواهان هلمندی پس از وقوع یک حمله‌ی انتحاری بر یک برنامه‌ی تجلیل از جشن نوروز در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند شکل گرفت.

پس از آن اعضای این گروه به هدف برقراری آتش‌بس و صلح و ختم جنگ در کشور در بیش از بیست ولایت با پای پیاده سفر کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of