سه شنبه 24 جدی 1398

یک دزد حین فرار در کابل کشته شد

نصرت رحیمی، سخن‌گوی این وزارت در تویتی گفته است که این رویداد شب گذشته (دوشنبه، 24 جدی) در ساحه‌ی «سه‌راهی علاوالدین» در جاده‌ی دارالامان رخ داده است.

اطلاعات روز: وزارت امور داخله‌ی کشور می‌گوید که «یک سارق مسلح» در نتیجه‌ی تصادم موتر سرقت‌شده به یک پایه‌ی برق در شهر کابل کشته شده است.

نصرت رحیمی، سخن‌گوی این وزارت در تویتی گفته است که این رویداد شب گذشته (دوشنبه، 24 جدی) در ساحه‌ی «سه‌راهی علاوالدین» در جاده‌ی دارالامان رخ داده است.

به گفته‌ی او، یک سارق دیگر این موتر در این حادثه زخمی شده است.

آقای رحیمی افزوده است که این موتر توسط این دو نفر از ساحه‌ی «لیسه‌ی حبیبیه» در مربوطات ناحیه‌ی هفتم شهرداری کابل سرقت شده بود.

او تأکید کرده است که این قضیه‌ی تحت بررسی پولیس قرار دارد.

این در حالی است که اخیراً شکایت‌ها از دزدی در سطح شهر کابل افزایش یافته و این موضوع انتقاد گسترده‌ای را خلق کرده است. باشندگان کابل از حدود یک‌ونیم هفته‌ی پیش کارزارهای مختلفی در واکنش به افزایش ناامنی‌ها در این شهر راه‌اندازی شد.

یکی از این کارزارها با هشتگ «#کابل_امن_نیست» در انتقاد به افزایش ناامنی و سرقت‌های مسلحانه راه‌اندازی شده بود. کاربران شبکه‌های اجتماعی و گردانندگان این کارزار پولیس را به کم‌توجهی در امر تأمین امنیت مردم متهم می‌کردند.

به دنبال این کارزارها، وزارت داخله چهارشنبه شب هفته‌ی گذاشته (18 جدی) از آغاز عملیات شبانه پولیس برای بازداشت «مجرمان» در سطح شهر کابل خبر داد. این وزارت به دنبال آن در تاریخ 20 جدی اعلام کرد که در نتیجه‌ی این عملیات 37 نفر را در پیوند به جرایم جنایی در شهر کابل بازداشت شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی کشور نیز در تاریخ 19 جدی اعلام کرد که در نتیجه‌ی راه‌اندازی یک رشته عملیات هدفمند در مربوطات حوزه‌های ۲۲ گانه‌ی امنیتی شهر کابل ۷۶ نفر به اتهام فعالیت‌های تروریستی بازداشت شده‌اند.

همزمان با آغاز این عملیات، وزارت داخله‌ی کشور اعلام کرد که طرحی را به‌منظور بهبود اوضاع امنیتی شهر و ولسوالی‌های کابل در نظر گرفته است. براساس این طرح، تمام منسوبان پولیس حوزه‌ها و ولسوالی‌های کابل تبدیل و به‌جای‌شان افراد جدید و دارای سطح تحصیلی لیسانس گماشته خواهند شد.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments