درباره روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز در سال ۱۳۹۰ ه. ش با کسب جواز رسمی از وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان آغاز به فعالیت کرد. این رسانه حالا یکی از معتبرترین و تأثیرگذارترین رسانه‌های افغانستان است.

روزنامه اطلاعات روز از کابل منتشر می‌شود اما روخ‌دادهای سراسر افغانستان را تحت پوشش قرار می‌دهد. خبرنگاران، گزارش‌گران، تحلیل‌گران، مترجمان، دبیران و مدیران اطلاعات روز همه روزه و تقریباً ۲۴ ساعته روی‌دادهای افغانستان را در قالب خبر، گزارش، تحلیل، ترجمه، گزارش‌های ویدیویی و عکس به میلیون‌ها مخاطب این رسانه در سراسر افغانستان می‌رساند.

وب‌سایت اطلاعات روز (https://www.etilaatroz.com/) همه روزه با گزیده‌ای از روی‌دادهای مهم افغانستان به‌صورت رایگان از سراسر جهان قابل بازدید است.

اطلاعات روز افزون بر وب‌سایت، در شبکه‌های اجتماعی (فیس‌بوک، تویتر، انستاگرام و یوتیوپ) نیز فعال است و به صدها هزار دنبال‌کننده‌اش همه‌روزه روی‌دادهای افغانستان و گزیده‌ی از روی‌دادهای جهان را قالب‌های متنوع منتشر می‌کند.

نسخه‌ی چاپی اطلاعات روز از شنبه تا چهارشنبه از کابل منتشر می‌شود و گزیده‌ی از گزارش‌ها، خبرها، تحلیل‌ها، ترجمه و گفت‌وگوهای اطلاعات روز را دربر می‌گیرد.

اطلاعات روز روزنامه‌ی مستقل است. منابع مالی‌اش را از نشر آگهی، فروش، اشتراک و همکاری با نهادهای همسوی دیگر تأمین می‌کند.

اطلاعات روز توسط ذکی دریابی بنیان‌گذاری شده است. در حال حاضر مدیر مسئول و صاحب امتیاز این روزنامه نیز ذکی دریابی است.

اطلاعات روز دارای سه دبیر است. الیاس نواندیش دبیر خبر، عابر شایگان دبیر گزارش و خادم حسین کریمی دبیر قصه و روایت در این روزنامه است.

سهراب سروش به‌حیث ویراستار و عصمت الله سروش، لطف علی سلطانی، ابوذر ملک‌نژاد و جلیل رونق به‌حیث گزارشگر و خبرنگار در این روزنامه کار می‌کنند.

جلیل پژواک نیز در بخش ترجمه در روزنامه اطلاعات روز کار می‌کند.