غنی از توافق حاصل‌شده ناراض است
یک عضو دیگر هیأت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در گفت‌وگو با اطلاعات روز، افزود که برعلاوه توافق روی موارد اختلافی که قبلا رسانه‌ای شده، مسأله عنوان رسمی، تعابیر و استفاده از اصطلاحات برای تعریف یا توصیف شرایط دو طرف نیز به بحث گرفته شده.
صلح‌سازان بین‌المللی در تاجیکستان و افغانستان
مردم افغانستان از دهه‌ها پیش به‌طور مداوم از داشتن حکومت ضعیف، فقر مزمن و نقض حقوق بشر رنج می‌بردند و پس از انتقال نیروهای شوروی به خارج از کشور در سال ۱۹۸۹ به معنای واقعی کلمه توسط غرب رها شده بود تا این‌که تبدیل به خطری برای غرب شد.
زنان افغانستان؛ از سازنده تا مذاکره‌کننده صلح
خانم نعمت با اشاره به آغاز نشست ژنو گفت که به هدف جلب توجه همکاران بین‌المللی نیاز است که دولت برای شمولیت زنان در قدرت و روند صلح، یک برنامه منسجم داشته باشد تا در چارچوب این برنامه، نقش زنان را در تصمیم‌گیری در قوه مجریه و بخش‌های امنیتی بررسی کنیم.
چرا «آن شب هیچ یک از مردان خانواده برنگشتند»؟
خواننده با سرگذشت کسانی روبه‌روست که تلخ‌ترین مصیبت‌ها را در جریان جنگ و پس از آن با پوست و استخوان تجربه کرده‌اند. هر صفحه دردی را می‌گشاید که هنوز زخماگین و تازه است؛ زخم‌هایی که به‌ندرت در رسانه‌ها و حوزه‌‌ی عمومی دیده یا در موردش حرف زده شده است.
صلح در عدم صیانت از حقوق شهروندان؛ آرامشی که یک پایش می‌لنگد
ارزش‌های دموکراتیک از جمله مهم‌ترین موضوعات‌اند. جمهوریت ارزشی است که مردم افغانستان نزدیک به دو دهه برای آن هزینه پرداخته و وقت صرف کرده‌اند. بحث مردم‌سالاری موضوع مهم دیگر است. حکومت پس از توافق صلح باید از ارزش‌های حقوق بشری مردم حفاظت و پاسداری و آن را ترویج کند.