جمعه 21 سرطان 1398

بیش از 180 تُن مواد مخدر در جریان عملیات نیروهای افغان در فراه از بین برده شد

در این ذخیره‌گاه‌ها بیش‌تر از 180 تُن مواد مخدر مختلف‌النوع از جمله هیرویین، شیشخ، چرس و مواد کیمیاوی نگهداری می‌شده است.

اطلاعات روز: وزارت داخله‌ی کشور اعلام کرده است که سه باب ذخیره‌گاه مواد مخدر از سوی نیروهای مبارزه با مواد مخدر این وزارت در ولسوالی «بکواه» ولایت فراه از بین برده شده است. در این ذخیره‌گاه‌ها بیش‌تر از 180 تُن مواد مخدر مختلف‌النوع از جمله هیرویین، شیشه، چرس و مواد کیمیاوی نگهداری می‌شده است.

در اعلامیه‌ی وزارت داخله که امروز (جمعه، 21 سرطان) منتشر شده، آمده است که این ذخیره‌گاه‌ها شب گذشته در جریان عملیات نیروهای مبارزه با مواد مخدر در روستاهای «شیشکی بازار» و «دود» ولسوالی بکواه از بین برده شده است.

در جریان این عملیات 58 کیلوگرام هیرویین، 132 کیلوگرام شیشه، 7 هزار کیلوگرام مواد کیمیاوی امونیم کلوراید، 57 هزار لیتر تیزاب اسیتیک هایدراید، 12 هزار لیتر مواد کیمیاوی اسیتون، 17 کیلوگرام چرس، 25 دستگاه پروسس شیشه، سه هزار کیلوگرام سوداش، 600 کیلوگرام فاسفورس، 300 کیلوگرام امونیم نایتریت، 100 هزار کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد، دو تخته فرش مواد انفجاری، دو عراده موترسایکل، سه فیر مرمی راکت و سه فیر مرمی هاوان کشف و از بین برده شده است.

به نقل از اعلامیه، مقدار زیادی از تجهیزات و مواد انفجاری به‌دست‌آمده از این ذخیره‌گاه در حملات انتحاری و موتربمب استفاده می‌شده است.

ولایت فراه در غرب افغانستان از جمله ولایت‌های ناامن این کشور است که گروه طالبان در آن حضور و فعالیت گسترده دارد.

مواد مخدر نیز از منابع عایداتی گروه طالبان برای تأمین هزینه‌ی جنگ این گروه با نیروهای امنیتی دانسته می‌شود.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments