شنبه 5 جولای 2014

احمدزی: نتایج ابتدایی انتخابات به تاریخ ۱۶ سرطان اعلام شود

اطلاعات روز: اشرف غنی احمدزی، یکی از دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید، دیگر تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی را نمی‌پذیرد و کمیسیون انتخابات باید […]

اطلاعات روز: اشرف غنی احمدزی، یکی از دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید، دیگر تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی را نمی‌پذیرد و کمیسیون انتخابات باید آن را به تاریخ ۱۶ سرطان اعلام کند. او به روز شنبه‌ در یک نشست خبری در کابل به خبرنگاران گفت که قبلاً تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی را به‌خاطر منافع ملی پذیرفته، اما دیگر نمی‌پذیرد.

احمدزی افزود که مشکلی برای به تأخیر انداختن اعلام نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد. او تأکید کرد که نتایج ابتدایی انتخابات باید به تاریخ ۱۶ سرطان و نتایج نهایی آن باید به تاریخ ۳۱ همین ماه اعلام شود. احمدزی روی برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهوری جدید به تاریخ ۱۱ اسد تأکید کرد.

او افزود که برای خیر و صلاح کشور باید مراسم تحلیف رییس جمهور جدید‌ مطابق تقویم از قبل انجام شده، برگزار شود. این اظهارات در حالی مطرح می‌شوند که تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله تأکید دارد، تا زمانی‌ ‌که آرای پاک از ناپاک جدا نشوند، اعلام نتایج ابتدایی انتخابات را نمی‌پذیرد.

جنجال‌های انتخاباتی در کشور هنوز حل نشده، اما تیم‌های تخنیکی و سیاسی دو نامزد ریاست جمهوری برای بیرون رفت از چالش‌های انتخاباتی به روز جمعه با هم دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند. این دیدار در حضور محمد یونس قانونی و محمد کریم خلیلی، معاونان اول و دوم ریاست جمهوری کشور صورت گرفته است.

مجیب‌الرحمان رحیمی، سخن‌گوی تیم اصلاحات و هم‌گرایی به صدای امریکا گفته است، تیم‌های تخنیکی و سیاسی این دو ستاد‌ برای نخستین بار در حضور معاونان رییس جمهور در مورد تقلب‌های انتخاباتی و رسیدگی به آن گفت‌‌و‌گو کرده‌اند. او می‌گوید، بعد از این نشست، نمایندگان دو تیم برای بیرون رفت از چالش‌های انتخاباتی ملاقات‌های دیگری نیز داشته‌اند.

رحیمی ضمن اشاره به این‌که اعضای تیم تحول و تداوم پذیرفته که در انتخابات تقلب صورت گرفته می‌گوید، بین دو تیم انتخاباتی روی معیارها و شاخص‌های رسیدگی به این تقلبات بحث شده، اما تیم تحول و تداوم در این مورد کدام طرح مشخص نداشته‌، ولی تیم اصلاحات و هم‌گرایی دیدگاه‌های خود را مطرح کرده است.

قرار است در روزهای آینده نشست بعدی اعضای تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی برای حل چالش‌های انتخاباتی برگزار شود. رحیمی می‌گوید که تیم تحول و تداوم دیدگاه‌های مشخص خود را در مورد رسیدگی به تقلب‌ها و شاخص‌هایی که تیم اصلاحات و هم‌گرایی مطرح کردند، در نشست‌های بعدی ارائه می‌کند.

او تأکید کرد که برای بیرون رفت از چالش‌های موجود مذاکره و ‌گفت‌وگو بین هر‌دو ستاد انتخاباتی صورت می‌گیرد و در صورت نیاز، رهبران هر‌دو تیم انتخاباتی نیز با هم دیدار می‌کنند. به گزارش صدای امریکا، تیم‌های تخنیکی و سیاسی دو تیم انتخاباتی متشکل از چهار تا هشت نفر‌ند.

فضل احمد معنوی، خالد پشتون، امرالله امان، بشیر فاروق، محمود صیقل و سهاک اعضای تیم تخنیکی اصلاحات و هم‌گرایی اند و محمود کرزی، وحیدالله شهرانی، محمود صیقل، جنرال عبدالحق علومی و ناطقی اعضای تیم سیاسی این تیم اند. اعضای تیم تخنیکی تحول و تداوم، داود سلطان‌زوی، نقیب‌الله فایق، اسدالله سعادتی و داکتر کاظم اند.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
personal branding Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
personal branding
Guest

Major thanks for the article.Thanks Again. Will read on…