یکشنبه 13 جولای 2014

ده‌ها پروژه‌ی انکشافی در تخار به بهره‌برادری سپرده شدند

اطلاعات روز:‌ مسئولان ریاست اقتصاد ولایت تخار می‌گویند که ۵۵ پروژه‌ی انکشافی در این ولایت به بهره‌برداری سپرده شده‌اند. عبدالرشيد رسولی، ریيس اقتصاد این ولایت می‌گوید، در […]

اطلاعات روز:‌ مسئولان ریاست اقتصاد ولایت تخار می‌گویند که ۵۵ پروژه‌ی انکشافی در این ولایت به بهره‌برداری سپرده شده‌اند. عبدالرشيد رسولی، ریيس اقتصاد این ولایت می‌گوید، در سال جاری به تعداد ۱۶۷ پروژه‌ی‌ انكشافی و زيربنايی در مركز و ولسوالی‌ها‌ روی دست گرفته شدند و از این میان ۵۵ پروژه‌ی آن تطبیق شده است.

این پروژه‌ها شامل اعمار مکتب، مرکزهای صحی، ساخت سرك‌ها و بندهای آب، پل‌های بزرگ موتر‌رو، شبكه‌ی آب‌رسانی و پروژه‌های زراعتی بوده‌اند. رسولی به رادیو آزادی گفته است، در سال ۱۳۹۳ در تخار ۱۶۷ پروژه به ارزش بيش از ۸۶ ميليون دالر امريكايی زیر کار گرفته شد و از این میان ۵۵ پروژه‌ی آن تكميل شده و بالای متباقی كار جريان دارد.

ریيس اقتصاد تخار می‌گوید، در سال جاری در بخش معارف به تعداد ۳۵ پروژه به هزينه‌ی ۱۶ و نيم ميليون دالر امریکایی روی دست گرفته شدند و از این میان ۷ پروژه‌ی آن تكميل شده است. به گفته‌ی او، در تخار در مجموع ۳۶۰ هزار دانش‌آموز مصروف آموزش اند و ۳۲ درصد آنان را دختران تشکیل می‌دهند.

در همین حال، انجینير راز محمد فيض، ریيس احيا و انكشاف دهات تخار می‌گوید، تطبیق پروژه‌های انكشافی در اين ولايت تغیيرات زيادی را در زندگی مردم به وجود آورده است. از سویی هم، مسئولان محلی تخار گفته‌اند، در سال جاری روند تطبيق پروژه‌های انكشافی را در مركز و ولسوالی‌های اين ولايت افزایش داده‌اند. به گفته‌ی آنان، قرار است در سال جاری صد‌ها پروژه‌ی مختلف از طريق حكومت و كشورهای كمك كننده در اين ولايت تطبیق شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of