دوشنبه 23 سرطان 1393

وزارت خارجه: مراسم تحلیف در ماه سنبله برگزار می‌شود

اطلاعات روز: مقام‌های وزارت امور خارجه‌ی کشور می‌گویند که مراسم تحلیف رییس جمهور جدید در اواخر ماه آگست (اوایل ماه سنبله) برگزار می‌شود. احمد شکیب مستغنی، سخن‌گوی […]

اطلاعات روز: مقام‌های وزارت امور خارجه‌ی کشور می‌گویند که مراسم تحلیف رییس جمهور جدید در اواخر ماه آگست (اوایل ماه سنبله) برگزار می‌شود. احمد شکیب مستغنی، سخن‌گوی این وزارت دیروز در یک نشست خبری در کابل گفت، قرار است مراسم تحلیف در اواخر ماه آگست برگزار شود، اما تا هنوز تاریخ و روز دقیق آن مشخص نیست.

او افزود که مراسم تحلیف رییس جمهور جدید پس از تفتیش تمام آرا و اعلام نتایج آن برگزار می‌شود. ریاست جمهوری پیش‌تر اعلام کرده بود، مراسم تحلیف رییس جمهوری جدید به تاریخ 11 اسد برگزار می‌شود، اما پس از افزایش جنجال‌های انتخاباتی و توافق نامزدان به میانجی‌گری جان کری، وزیر خارجه‌ی امریکا، روی تفتیش تمام آرا به تعویق افتاد.

وزیر خارجه پیش‌تر گفته بود که به سران چهل کشور برای اشتراک در مراسم تحلیف رییس جمهوری جدید دعوت‌نامه‌ی رسمی فرستاده شده است، اما سخن‌گوی این وزارت دیروز در این مورد گفت، در پیام‌ها و نامه‌های رسمی تعویق مراسم تحلیف را به اطلاع این کشورها و سازمان‌ها رسانده‌اند.

او در بخش دیگر سخنانش در مورد نصب و حفر خندق نیروهای پاکستان در نزدیکی خط دیورند گفت، شورای امنیت ملی وزارت‌های داخله و قبایل و سرحدات را وظیفه داده تا در این باره تحقیق کنند. مستغنی افزود، دولت قبل از هرگونه اقدام یا ابراز نظری، منتظر نتیجه‌ی تحقیقات یاد شده خواهد ماند.

سخن‌گوی وزارت خارجه هم‌چنان حملات ارتش اسراییل به نوار غزه را محکوم کرد و خواهان توقف این حملات شد. حملات هوایی ارتش اسراییل از چندی به این‌سو بر نوار غزه ادامه دارد. بر اساس گزارش‌های ارئه شده، تاکنون در این حملات 173 نفر کشته و هزاران خانواده‌ آواره شده‌اند.

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments