دوشنبه 6 عقرب 1392

انفجار ماین کنار جاده‌ جان ۱۴ زن و کودک را در غزنی گرفت

مقام‌ها گفته‌اند که دست کم ۱۷ غیرنظامی که ره‌سپار مراسم عروسی بودند، در نتیجه‌ی انفجار ماین کنارجاده در ولایت غزنی کشته شده‌اند. آن‌ها گفتند که تقریبا ‌همه‌ی […]

مقام‌ها گفته‌اند که دست کم ۱۷ غیرنظامی که ره‌سپار مراسم عروسی بودند، در نتیجه‌ی انفجار ماین کنارجاده در ولایت غزنی کشته شده‌اند. آن‌ها گفتند که تقریبا ‌همه‌ی کشته شدگان زنان و کودکان بودند و بس حامل آن‌ها کاملا تخریب شده است.

طالبان دست داشتن در این حادثه را رد کرده‌اند. اما انفجار ماین‌های کنار جاده‌‌ای که از سوی طالبان برای هدف قرار دادن نیروهای خارجی و امنیتی ‌جاگذاری می‌شود، جان تعدادی زیادی از غیرنظامیان ‌را تا‌کنون گرفته است. این حادثه در ولسوالی ناامن اندر ولایت غزنی به وقوع پیوسته است.

کودکان و زنان

۸ جسد به شفاخانه‌ی غزنی آورده شدند، اما سخن‌گوی والی غزنی گفت که شمار کشته شدگان به مراتب بیش‌تر از آن است و مددرسانان در جست‌وجوی اجساد بیش‌تر در محل حادثه هستند. گفته شده که سه مرد نیز در میان کشته شدگان‌اند، اما بیش‌تر کشته شدگان کودکان و زنان هستند.

دیوید لاین، گزارش‌گر بی‌بی‌سی در کابل می‌گوید که مناطق روستایی زیادی در غزنی تحت کنترول طالبان قرار دارد و ولسوالی اندر، جایی که حادثه‌ی دیروز واقع شد، یک‌بار از سوی ناتو ناامن‌ترین منطقه در ولایت غزنی توصیف شده بود. «بی‌بی‌سی»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of