جمعه 26 جولای 2013

کرزی در مراسم تحلیف روحانی شرکت می‌کند

وزارت امور خارجه اعلام کرد که حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، در مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران شرکت می کند. این مراسم قرار است […]

وزارت امور خارجه اعلام کرد که حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، در مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران شرکت می کند. این مراسم قرار است روز یکشنبه ۱۳ اسد برگزار شود. در این خبرنامه آمده است که داکتر زلمی رسول وزیر امور خارجه افغانستان نیز رئیس جمهور را در سفر به تهران همراهی خواهد کرد.

وزارت امور خارجه افغانستان تاکید کرده که افغانستان و ایران دو کشور همسایه، برادر، هم زبان و هم فرهنگ هستند که سرنوشتی مشترک دارند. در ادامه این خبرنامه افزوده شده که هر دوکشور در یک دهه گذشته روابط و همکاری‌های نزدیک را در تمامی زمینه‌ها تجربه کرده‌اند.

وزارت خارجه افغانستان با تاکید بر گسترش همکاری‌های بیشتر میان دو کشور، اولویت افغانستان را افزایش همکاریهای اقتصادی و تجاری با ایران اعلام کرده است.

وزارت امور خارجه ایران نیز اعلام کرده است که از نمایندگان همه کشورها، به جز آمریکا و اسرائیل، دعوت کرده که در مراسم تحلیف آقای روحانی شرکت کنند، اما کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفته اند که تنها عضوی از سفارت خانه های خود در تهران را به این مراسم بفرستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of