چهارشنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۷

«هماهنگی نهادهای مصرف‌کننده‌ی بودجه باعث مصرف ۹۱ درصدی بودجه‌ی انکشافی شده است»

اطلاعات روز: وزارت مالیه‌ی کشور از مصرف بیش از ۹۰ درصد بودجه‌ی انکشافی حکومت خبر داده و می‌گوید که هماهنگی و همکاری بسیار خوب نهادهای مصرف‌کننده‌ی بودجه […]

اطلاعات روز: وزارت مالیه‌ی کشور از مصرف بیش از ۹۰ درصد بودجه‌ی انکشافی حکومت خبر داده و می‌گوید که هماهنگی و همکاری بسیار خوب نهادهای مصرف‌کننده‌ی بودجه با وزارت مالیه یکی از پنج دلیل مصرف ۹۱ درصدی در این بودجه بوده است.

شمروز خان مسجدی،‌ سخن‌گوی وزارت مالیه امروز چهارشنبه (۲۸ قوس) به روزنامه اطلاعات روز همچنان گفت که ساخت بودجه بر اساس واقعیت‌های عینی و ظرفیت‌های موجود، هماهنگی و همکاری میان ریاست‌های بودجه و خزاین این وزارت از دلایل دیگری بوده است که سبب شده بودجه‌ی انکشافی سال مالی ۱۳۹۷ بیشتر مصرف شود.

در کنار آن، سخن‌گوی وزارت مالیه افزود: «دلیل چهارم این بود که پروژه‌هایی که در سند بودجه‌ی انکشافی ۱۳۹۷ توسط وزارت‌های سکتوری گنجانیده شده بود،‌ پروژه‌های قابل تطبیق، موثر بود و مشکل‌زا هم نبود. دلیل پنجم نیز این بود که تدارکات این پروژه‌ها توسط اداره‌ی تدارکات ملی انجام می‌شد و مسایل اداری وقت این پروژه‌ها را نمی‌گرفت.»

از سویی هم،‌ آقای مسجدی گفت که حکومت افغانستان در سال مالی ۱۳۹۷ توانسته است ۲۳ میلیارد دالر بیشتر از سال گذشته‌ی مالی به مصرف برساند.

او در عین حال گفت که حکومت افغانستان در سال جاری مالی بیشتر از ۱۸۳ میلیارد افغانی عاید به‌دست آورده است که این رقم در مقایسه به سال مالی ۱۳۹۶ هشت درصد و در مقایسه به هدف تعیین شده از سوی صندوق بین‌المللی پول هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این در حالی است که هدف تعیین شده از سوی صندوق بین‌المللی پول در طول سال مالی ۱۳۹۷ خورشیدی،‌ ۱۷۳.۵۳ میلیارد افغانی بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of