کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات که توسط کمیته گزینش انتخاب شده اند

اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات مراسم تحلیف را بجا آوردند

 اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات قبل از ظهر امروز مراسم تحلیف را در حضور حامد کرزی رئیس جمهور، بجا آوردند. این مراسم در ارگ انجام شد و در آن عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه که ریاست کمیته گزینش را بعهده داشت و پوهاند عبدالسلام عظیمی قاضی القضات و سرپرست ستره محکمه و همچنان رئیس و اعضای اسبق کمیسیون مستقل انتخابات حضور داشتند.

داکتر محمد یوسف نورستانی، عبدالرحمن هوتکی، عزیز بختیاری، سریر احمد برمک، سلیمان حامد، حسین گرزیوانی، لیلا احراری، گلالی اچکزی و شریفه زرمتی اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات که مطابق قانون تشکیل، وظایف و صلاحیت های کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی توسط رئیس جمهور بحیث کمیشنران جدید کمیسیون مستقل انتخابات تعیین گردیدند، حلف وفاداری یاد نمودند.

آنها سوگند یاد کردند که وظایف محوله شانرا بحیث اعضای کمیسیون مستقل انتخابات با صداقت، ایمانداری، استقلال و بی طرفی کامل و غیر جانبدارانه مطابق احکام قانون اساسی و سایر قوانین افغانستان، انجام میدهند.

پس از مراسم تحلیف، رئیس جمهوری کشور ضمن اینکه از کارکردها و فعالیت های رئیس و اعضای اسبق کمیسیون مستقل انتخابات قدردانی کرد، برای اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات وظایف شانرا تبریک گفته، به آنان در امور محوله آرزوی موفقیت نمود.

حامد کرزی به اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات گفت که شما مسئولیت بزرگ ملی را که برای تقویت دموکراسی در کشور خیلی مهم است، به عهده دارید.

رئیس جمهور کشور خاطر نشان ساخت که کمیسیون جدید با خاطر آسوده و آزادی تمام کار خود را به پیش برد، زیرا نه وی و نه حکومت در امور آنها در گذشته مداخله کرده اند و نه در آینده مداخله خواهند نمود. وی افزود که خارجی ها نیز نباید به هیچ صورت در امور کمیسیون مستقل انتخابات مداخله نمایند.

حامد کرزی در این مراسم به اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات گفت که شما می توانید وظایف تانرا با آزادی و اطمینان کامل مطابق قانون اساسی در راستای خدمتگذاری به مردم افغانستان به پیش ببرید.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *