چهارشنبه 7 جوزا 1393

پرتاپ 300 موشک پاکستان بر کنر، ده‌ها خانواده را آواره کرد

اطلاعات روز: مقام‌های امنیتی کنر در شرق کشور تأیید کرده‌اند که نظامیان پاکستان در دو روز گذشته، بیش از 300 موشک را بر مناطق مرزی این ولایت […]

اطلاعات روز: مقام‌های امنیتی کنر در شرق کشور تأیید کرده‌اند که نظامیان پاکستان در دو روز گذشته، بیش از 300 موشک را بر مناطق مرزی این ولایت پرتاپ کرده‌اند. به گفته‌ی آنان، بر اثر این راکت‌پرانی‌ها، ده‌ها خانوداه‌ی سرحدی آواره شده و نیز چندین باشنده‌ی محلی کشته و زخمی شده‌اند.

عبدالحبیب سیدخیل، فرمانده‌‌ پولیس کنر گفته است که این موشک‌ها به ولسوالی‌های شیگل و دانگام این ولایت پرتاپ شده و بر اثر آن، چهار نفر زخمی و یک تن دیگر کشته شده‌اند. او هم‌چنان می‌‌گوید که بر اثر موشک‌پرانی نظامیان پاکستان، دست‌کم 20 خانواده‌ خانه‌های‌شان را در ولسوالی شیگل بادغیس ترک کرده‌اند.

فرمانده‌‌ پولیس کنر‌ برای بررسی راکت‌پر‌انی نظامیان پاکستان، به روز سه‌شنبه، 6 جوزا، به ولسوالی دانگام این ولایت سفر کرده است. این ولسوالی هم‌مرز با پاکستان است. او از وزارت داخله‌ خواسته است، برای قطع موشک و راکت‌پرانی پاکستان، فورا اقدام کند و در غیر آن، شمار‌ زیادی از باشندگان سرحدی خانه‌های‌شان را ترک خواهند کرد.

حملات موشکی و راکتی پاکستان بر مناطق مرزی کشور از چند‌سال به این‌سو ادامه داشته، اما اخیراً این حملات در آستانه‌ی برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، افزایش یافته است. شماری از اعضای شورای ملی و کارشناسان مسایل نظامی باور دارند که حکومت در این قسمت بی‌توجه است.

هر‌چند وزارت امور داخله‌ی کشور پیش‌تر به پاکستان هشدار داد که هر‌چه زودتر این حملات را متوقف کند و در غیر آن، مسئولیت عواقب خطرناک آن به‌دوش پاکستان خواهد بود. اما شماری از آگاهان نظامی تأکید دارند، حملات راکتی و موشکی پاکستان با هشدارها متوقف نخواهند شد و مقام‌های حکومت در این زمینه با سران پاکستان جدی بحث کنند.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments