چهارشنبه 7 جوزا 1393

دیمپسی: نیروهای امنیتی افغان را توان‌مند می‌سازیم

اطلاعات روز: جنرال مارتین دیمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا اعلام کرده است که کشورش نیروهای امنیتی افغانستان را تا پایان سال 2016 برای مبارزه با ترورزیم […]

اطلاعات روز: جنرال مارتین دیمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا اعلام کرده است که کشورش نیروهای امنیتی افغانستان را تا پایان سال 2016 برای مبارزه با ترورزیم تقویت و قدرت‌مند خواهد کرد. او هم‌چنان می‌گوید که امریکا در دو سال آینده تلاش خواهد کرد‌ تا نیروهای امنیتی افغانستان را قابل اعتماد و توان‌مند بسازد.

به گفته‌ی او، امریکا برای عملی کردن این کار وقت و امکانات کافی در اخیتار دارد. این اظهارات دیمپسی در حالی مطرح می‌شوند که قرار است پس از پایان سال 2014، در حدود 9800 سرباز امریکایی برای مبارزه با تروریزم و آموزش نیروهای امنیتی در کشور باقی بمانند.

باراک اوباما به‌تازگی برنامه‌ی خود در خصوص حضور نیروهای امریکایی پس از سال 2014 در افغانستان را اعلام کرد. براساس این برنامه، پس از پایان سال 2014، در حدود 9800 سرباز امریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند و این رقم تا پایان سال 2015 به نصف می‌رسد.

با این حال، جنرال مارتین دیمپسی‌ گفته است که در پایان سال 2016 در حدود یک هزار سرباز امریکایی برای حفاظت از سفارت این کشور در افغانستان باقی خواهد ماند. او اما تأکید کرده است که پس از سال یاد شده هم‌کاری امریکا در بخش‌های متخلف در افغانستان از طریق سفارت این کشور ادامه خواهد داشت.

در همین حال، حزب جمهوری‌خواه امریکا از اداره‌ی باراک اوباما انتقاد کرده و می‌گوید، با خروج سربازان امریکایی از افغانستان، این کشور دچار مشکل خواهد شد. این حزب،‌ خروج نیروهای امریکا از عراق را نمونه قرار داده و گفته‌ است، پس از خروج نیروهای این کشور‌ از عراق، آن کشور دچار جنگ فرقه‌‌ای شد.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments