امرالله صالح

امرالله صالح مسئولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را بر عهده گرفت

اطلاعات روز: امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که او سر از امروز شنبه رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را به‌طور مستقیم برای چند هفته بر عهده می‌گیرد.

آقای صالح در یادداشتی در صفحه‌ی فیس‌بوک خود نوشته است که این مسئولیت را براساس هدایت رییس‌جمهور اشرف غنی بر عهده گرفته و در راه تطبیق قانون به‌خاطر تأمین امنیت مردم هیچ نوع مصلحت و ترحم بر «جنایت‌کار» را در قاموسش ندارد.

او همچنان نوشته است که به وظایف اصلی‌اش مثل گذشته رسیدگی می‌کند. به گفته‌ی او، تطبیق میثاق امنیتی بخشی از برنامه‌‌ی او در راستای رسیدگی به مسایل امنیتی کابل خواهد بود.

صالح نوشته است که فهرست افراد دزد، اوباش، مردم‌‌آزار، باج‌گیرها، قانون‌گریزها، غاصبان املاک عامه و مردم، مجرمان متکرر و زورگویان به ظاهر قانون‌پسند از قبل ترتیب شده است.

او از مردم خواسته است که با نیروهای امنیتی همکار باشند. صالح در عین حال نوشته است که تقویت بیشتر نهادهای امنیتی افغانستان و نزدیک‌سازی آنها با لایه‌های مختلف جامعه بخشی دیگر از برنامه‌ی او است.

اخیرا گراف جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه، ترورهای هدفمند و انفجار ماین‌های کنارجاده‌ای و مقناطیسی در کابل افزایش یافته است.

وزارت داخله به پولیس هدایت داده است تا در صورت مواجه شدن با مجرمان، بر آنان شلیک کنند. این وزارت به مدیران جنایی حوزه‌های مختلف شهر کابل نیز دستور داده است که ساحات مسئولیت شان‌را از وجود مجرمان پاک‌سازی کنند.

از سوی هم، در چند روز اخیر کاربران رسانه‌های اجتماعی کمپینی را زیر نام #کابل_امن_نیست راه‌اندازی کرده‌اند.