مکتب خصوصی معرفت

صنوف اول تا دوازدهم مکاتب خصوصی در تاریخ ۱۵ قوس رخصت می‌شوند

وزارت معارف کشور می‌گوید که صنوف اول الی دوازدهم مکاتب خصوصی و صنوف هفتم الی دوازدهم مکاتب دولتی در مناطق سردسیر در تاریخ ۱۵ قوس رخصت می‌شوند.

نجیبه آرین، سخن‌گوی وزارت معارف به روزنامه اطلاعات روز گفت که صنوف اولی الی ششم مکاتب دولتی در مناطق سردسیر امروز (شنبه، ۱ قوس) تعطیل شده‌اند.

خانم آرین افزود: «قرار بود که صنوف اول الی ششم مکاتب خصوصی نیز امروز رخصت شوند، اما براساس پیشنهاد مکاتب خصوصی، رهبری وزارت معارف فیصله کرد که این صنوف مکاتب خصوصی نیز در تاریخ ۱۵ قوس رخصت شوند.»

او گفت که دانش‌آموزان مکاتب خصوصی ملزم شده‌اند که فیس کامل ماه قوس را پرداخت کنند، اما این مکاتب در ایام رخصتی‌های زمستانی حق اخذ فیس را ندارند.

این وزارت در تاریخ ۲۵ عقرب اعلام کرده بود که صنوف اول تا ششم مکاتب خصوصی و دولتی در مناطق سردسیر در تاریخ اول قوس تعطیل می‌شوند.

نجیبه آرین در آن زمان گفته بود که سال تعلیمی ۱۳۹۹ خورشیدی تابع یک امتحان نهایی یا سالانه است که در سال تعلیمی ۱۴۰۰ خورشیدی آغاز می‌شود.

به گفته‌ی او، تمام مکاتب تعلیمات عمومی دولتی و خصوصی، مدارس و دارالحفاظ‌ها مکلف به پیروی از این هدایت اند.

سخن‌گوی وزارت معارف افزوده بود که آموزگاران در مکاتب مکلف اند که پیش از رخصتی زمستان به دانش‌آموزان وظیفه دهند که در روزهای رخصتی درس‌های خوانده شده را تکرار و برای امتحان سالانه آمادگی بگیرند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *