در ۱۲ روز ماه رمضان ۶۳ غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده‌اند

وزارت داخله:

وزارت امور داخله‌ی کشور می‌گوید که در ۱۲ روز اول ماه رمضان (از ۲۵ حمل تا ۵ ثور) ۶۳ غیرنظامی در نتیجه‌ی حملات جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده‌اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله امروز (یک‌شنبه، ۵ ثور) گفته است که این تعداد غیرنظامیان در نتیجه‌ی شش حمله‌ی انتحاری، ۶۲ مورد انفجار ماین و سایر تحرکات طالبان کشته شده‌اند.

آقای آرین افزود که در نتیجه‌ی این حملات طالبان، ۱۸۰ غیرنظامی دیگر نیز زخمی شده‌اند.

او تأکید کرد که در میان کشته‌شدگان زنان و کودکان نیز شاملند. همچنان به گفته‌ی سخن‌گوی وزارت داخله، در این حملات طالبان، خسارات مالی نیز به غیرنظامیان وارد شده است.

از سویی هم، او گفت که در پاسخ به حملات تهاجمی طالبان در ۱۲ روز گذشته، تعدادی از فرماندهان برجسته و افراد این گروه کشته و سرکوب شده‌اند.

اما گروه طالبان کشته‌شدن این تعداد غیرنظامی را توسط جنگ‌جویانش رد کرده است. ذبیح‌الله مجاهد، از سخن‌گویان طالبان گفته است که جنگ‌جویان این گروه هیچ گونه حمله در این مدت علیه غیرنظامیان راه‌اندازی نکرده‌اند.

از مدتی به این طرف دولت و گروه طالبان با نشر آماری از تلفات غیرنظامیان یک دیگر را به کشتن غیرنظامیان متهم می‌کنند. اما نهادهای مستقل ملی و بین‌المللی در گزارش‌های خود، گروه طالبان را عامل بیشتر تلفات غیرنظامی در کشور می‌دانند.