دیدار غنی با رییسان ستاد ارتش پاکستان و بریتانیا

رییس‌جمهور غنی با رییسان ستاد ارتش پاکستان و بریتانیا دیدار کرد

جنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان و جنرال مرنیک کارتر، رییس ستاد ارتش بریتانیا امروز به‌صورت همزمان به کابل آمده‌اند. این مقام‌های نظامی پاکستان و بریتانیا با رییس‌جمهور اشرف غنی در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار کرده‌اند.

ارگ ریاست‌جمهوری در خبرنامه‌ای گفته است که این دیدار قبل از ظهر امروز (دوشنبه، ۲۰ ثور) انجام شده و طرف‌ها در مورد روند صلح افغانستان، رابطه‌ی افغانستان و پاکستان، نقش پاکستان در روند صلح و ختم خشونت‌ها در افغانستان بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

به نقل از خبرنامه، رییس‌جمهور اشرف غنی نقش کشورهای منطقه به‌ویژه پاکستان در برقراری صلح و تأثیرگذاری این کشور بالای طابان را «بسیار مهم» خوانده است. به‌گفته‌ی او، افغانستان و پاکستان به‌عنوان دو همسایه به جز احترام متقابل، حسن همجواری و همکاری اقتصادی، دیگر راهی ندارند.

طبق خبرنامه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری، آقای غنی گفته است که جنگ افغانستان راه‌حل نظامی ندارد و تأکید طالبان بر راه‌حل نظامی برای مردم غیرقابل پذیرش است. او تأکید کرده است که مردم افغانستان خواستار صلح عادلانه و پایدار از طریق بحث و گفت‌وگو هستند.

غنی در ادامه ثبات دو کشور را با هم‌دیگر مرتبط دانسته و خواستار نقش موثر و صادقانه‌ی پاکستان در زمینه‌ی تأمین صلح عادلانه و پایدار در افغانستان شده است.