همسر محمدعلی کلی یک ورزشگاه معیاری در کابل می‌سازد

خلیله کاماچوعلی، همسر محمدعلی کلی، قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان می‌گوید که یک ورزشگاه معیاری را در شهر کابل می‌سازد.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که خانم کاماچوعلی این موضوع را شام روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ ثور) در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس این شورا در کابل مطرح کرده است.

به نقل از خبرنامه، او گفته است که برای ساخت ورزشگاه معیاری و دیدار با ورزشکاران افغانستان به کابل آمده است.

هسمر محمدعلی کلی ابراز خرسندی کرده است که افغانستان در بخش ورزش به پیشرفت‌های قابل ملاحظه دست یافته است.

او تأکید کرده است که افغانستان و مردم این کشور جایگاه ویژه‌ای در قلب او و خانواده‌اش دارند و همیشه در تلاش بوده تا در بخش ورزش و رشد آن در خدمت مردم این کشور باشد.

عبدالله عبدالله ضمن قدردانی از حمایت خلیله کاماچوعلی از جامعه‌ی ورزشی و مردم افغانستان، گفته است که مردم افغانستان محمدعلی کلی و شخصیت استثنایی او را دوست دارند. او افزوده است که مردم افغانستان از این قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان به‌عنوان یک ورزشکار، قهرمان و شخصیتی با ویژگی‌های انسانی منحصر به فرد احترام قایل اند.

آقای عبدالله تأکید کرده است: «کم‌تر کسی را می‌توان در افغانستان یافت که با نام و کارنامه‌های او (محمدعلی کلی) آشنایی نداشته باشد.»

کاسیوس کلی، معروف به محمدعلی کلی قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان بود. از او به‌عنوان «افسانه‌ی تکرارنشدنی در دنیای بوکس» و «مشهورترین آدم دنیا» یاد می‌شود. او در سال ۱۹۴۲ در ایالت کنتالی امریکا به دنیا آمد و در سن ۷۴ سالگی بر اثر اختلالات تنفسی در ایالت آریزونای این کشور درگذشت.

محمدعلی کلی در سال ۲۰۰۲ میلادی به‌عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد به افغانستان سفر کرده بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *