بازداشت به دلیل پخش موسیقی در مراسم عروسی

طالبان بزرگ یک خانواده را در قندهار به‌دلیل پخش موسیقی در مراسم عروسی بازداشت کردند

یک باشنده‌ی شهر قندهار ادعا می‌کند که طالبان بزرگ خانواده‌ی آن‌ها را به‌دلیل پخش موسیقی و دایره نوازی در مراسم عروسی بازداشت کرده‌اند.

این باشنده‌ی قندهار که «حاجی همکار» نام دارد، به روزنامه اطلاعات روز گفت که شب گذشته (شنبه، ۴ جدی) عروسی برادر کوچک‌شان را در هوتلی در شهر قندهار برگزار کرده بودند.

به‌گفته‌ی او، افراد وابسته به اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان برادر بزرگ‌اش را بازداشت کرده بودند که پس از چندین ساعت با میانجی‌گری بزرگان قومی آزاد کردند.

این باشنده‌ی شهر قندهار افزود که از سوی اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان برای‌شان گفته شده است که پخش موسیقی و دایره نوازی در مراسم عروسی از شنبه هفته‌ی گذشته ممنوع شده است.

روزنامه اطلاعات روز تلاش کرد تا دیدگاه اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در قندهار را نیز بگیرد، اما با تماس‌های مکرر، موفق به این کار نشده است.

این درحالی است که براساس یک خبرنامه‌ی طالبان که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، طالبان به رانندگان توصیه کرده‌اند که از پخش موسیقی و سوارکردن زنان بی‌حجاب خودداری کنند.

طالبان در این خبرنامه همچنین گفته‌اند که رانندگان باید به سرنشینان موترشان در مورد نماز و کارهای نیک سخن بگویند.

از زمان تسلط طالبان بر افغانستان، گزارش‌های زیادی از ولایات منتشر شده است که طالبان بر پخش موسیقی محدودیت وضع کرده و همچنین اصلاح موی و ریش را به‌گونه‌ی «استایلی» منع قرار داده‌اند.