طالبان در غرب کابل یک زن جوان را در یک ایست بازرسی کشتند
SM

طالبان در غرب کابل یک زن جوان را در یک ایست بازرسی کشتند

منابع در کابل می‌گویند که نیروهای گروه طالبان در منطقه‌ی «دشت برچی» یک زن جوان را در یک ایست‌ بازرسی به رگبار بسته و کشته‌اند.

این رویداد شام روز گذشته (پنج‌شنبه، ۲۳ جدی) در ساحه «گولایی»، از مربوطات ناحیه‌ی سیزدهم شهر کابل رخ داده است. از قربانی این رویداد به نام زینب عبداللهی یاد شده است.

فاطمه، خواهر قربانی به روزنامه اطلاعات روز گفت که او با خواهر و دامادش هنگام برگشت از مراسم عروسی در گولایی با ایست بازرسی طالبان مواجه شده‌ و بعد از بررسی به دستور آنان از ایست رد شدند؛ اما نیروهای طالبان پس از فاصله چند متری موتر آنها را به رگبار بستند.

او گفت که در این گلوله‌باری دو گلوله به قلب خواهرش اصابت کرد و در جا جان سپرد.

خواهر قربانی می‌گوید، نیروهای طالبان در نخست قتل را نمی‌پذیرفتند و می‌گفتند که کار دزدان مسلح بوده‌اند. اما به‌گفته‌ی او، آمر جنایی حوزه سیزدهم تأیید کرده است که قتل توسط نیروهای طالبان انجام شده است.

او افزود هنگامی که جسد مقتول را از شفاخانه انتقال می‌دادند طالبان به آنها گفته‌اند که این گروه تنها می‌تواند احساس همدردی کند.

فاطمه گفت که در این حمله به کسی دیگری آسیب نرسیده و دو کودک همراه آنها وحشت‌زده شده‌اند.

مسئولان امنیتی طالبان تاکنون در این زمینه چیزی نگفته‌اند.

سخن‌گویان وزارت داخله به تماس‌ روزنامه اطلاعات روز پاسخ ندادند.

چندین پیش نیز طالبان در ایست بازرسی جوانی را در شهر کابل به قتل رسانده بودند. این گروه به انجام این قتل اعتراف کرده و انگیزه‌ی آن را سوءتفاهم خوانده بود.

دیدگاه‌های شما
  1. وقتی مه در مسیر راه افغانستان و پاکستان توسط داعش لد وگوپ شدم برای روزنامه شما امیل کردم چرا نشر نکردین یا واقعا از داعش حراس دارین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *