جنگ پنجشیر: طالبان 70 نفر را پس از اسارت تیرباران کرده‌اند
عکس: آرشیف

درگیری در پنجشیر؛ منابع از پیشروی «جبهه مقاومت» خبر می‌دهند

منابع در پنجشیر می‌گویند که در ۲۴ ساعت اخیر بخش‌هایی از ولسوالی‌های دره، آبشار، رُخه و پریان این ولایت گواه درگیری میان «جبهه مقاومت» و نیروهای طالبان بوده‌اند. به گفته‌ی منابع، درگیری هنوز هم جریان دارد.

منابع محلی همزمان مدعی هستند که در این درگیری‌ها «جبهه مقامت» در ولسوالی دره پیشروی داشته‌ است.

به ادعای منابع، نیروهای «جبهه مقاومت» طالبان را از منطقه «خواجه عبدالله‌خیل» ولسوالی عقب رانده‌اند.

یک منبع گفت که اکنون درگیری در روستاهای «لربند» و «ارغج» ولسوالی دره جریان دارد.

منابع به روزنامه اطلاعات روز می‌گویند که بر اثر وقوع سیلاب، مسیر اکمالاتی طالبان در ولسوالی دره قطع شده است و این گروه نتوانستند نیروی بیشتر بفرستند.

به گفته‌ی منبع، دیروز (یک‌شنبه، ۲۳ اسد) نیروهای طالبان هنگامی که می‌خواستند از مسیر دره حصارک ولسوالی رُخه به ولسوالی دره بروند، در منطقه «گلزنگر» دره حصارک با کمین اعضای «جبهه مقاومت» مواجه شدند. منبع مدعی شد که در این کمین به نیروهای طالبان تلفات وارد شده است.

در کنار ولسوالی دره، منابع از جریان درگیری در ولسوالی‌های آبشار و پریان نیز خبر می‌دهند. همزمان افراد «جبهه مقاومت» می‌‎گویند که صبح امروز کماندوهای این جبهه در دره «فراج» ولسوالی عنابه و بخش‌هایی از ولسوالی شتل پنجشیر نیز عملیات خود را علیه طالبان آغاز کرده‌اند.

با این همه منابع محلی مدعی هستند که طالبان صبح امروز (دوشنبه، ۲۴ اسد) شماری از غیرنظامیان را از روستاهای نزدیک به محل درگیری بازداشت و زندانی کرده‌اند.

مسئولان محلی طالبان در پنجشیر تاکنون در این زمینه چیزی نگفته‌اند.