برای بررسی ترور معاون والی قندهار، هیأت توظیف شد

اطلاعات روز: محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور برای بررسی چگونگی ترور عبدالقدیم پتیال، معاون سرپرست ولایت قندهار هیأت توظیف کرد. دفتر رسانه‌های ریاست جمهوری روز گذشته با نشر خبرنامه‌‌ای اعلام کرد که اشرف غنی ترور معاون سرپرست ولایت قندهار را با شدیدترین الفاظ تقبیح کرده و آن را یک عمل ناجوان‌مردانه خوانده است.

بر اساس این خبرنامه، ريیس جمهور حمله بر معاون سرپرست ولایت قندهار را یک عمل ضدافغانی خواند و اطمینان داد، عاملان این رویداد مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. در خبرنامه آمده است، رییس جمهور برای بررسی این رویداد هیأتى را به ریاست سالم احساس، رییس امور پولیس وزارت داخله توظیف کرده است.

این هیأت موظف است که ترور معاون والی قندهار را بررسی و نتایج بررسی‌های خود را به ریاست جمهوری ارائه کند. در خبرنامه آمده است، رییس جمهور اشرف غنی تسلیت خود را به خانواده‌ی پتیال و مردم قندهار عرض کرده و از بارگاه خداوند متعال برای بازماندگان قربانی صبر جمیل خواسته است.

عبدالقدیم پتیال، معاون والی قندهار حوالی ساعت 6:45 دقیقه‌ی شام روز یک‌شنبه هفته‌ی روان در دانشگاه این ولایت هدف حمله‌ی مسلحانه قرار گرفت. سخنگوی والی قندهار گفت، معاون سرپرست ولایت قندهار در این حمله‌ زخمی شد و سپس به شفاخانه منتقل شد و براثر جراحات شدید‌ در شفاخانه جان داد.