Photo: Sent to Etilaatroz

یک مجموعه‌ی تجارتی، تفریحی و فرهنگی ویژه‌ی زنان در بامیان افتتاح شد

کار ساخت یک مجموعه‌ی تجارتی، تفریحی و فرهنگی ویژه‌ی زنان در بامیان زیر نام «باغ فامیلی» در «دشت عیسا خان» مرکز این ولایت تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شده است.

ساخت این مجموعه ۵۶ میلیون افغانی هزینه برداشته و از سوی کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) تمویل شده است.

مسئولان دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ولایت بامیان، می‌گویند که این مجموعه شامل یک مرکز آموزش‌های فنی حرفوی، بازارچه با داشتن ۲۰ دکان، رستورانت، سالن پذیرایی، محیط سبز و پارک تفریحی و خدماتی مجهز با سیستم عصری آب و برق است.

محمداشرف نیازی، مسئول این دفتر در بامیان گفته است که در مرکز آموزشی این مجموعه تجارتی، تفریحی و فرهنگی ویژه‌ی بانوان، رشته‌های فنی حرفوی، کمپیوتر، زبان و قرآن آموزش داده خواهد شد.

با این حال، محمدخان غازی، مسئول مالی و تأمیناتی ولایت بامیان از حمایت کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان جهت ساخت این مجموعه تجارتی، تفریحی و فرهنگی برای زنان ابراز قدردانی کرده است.

او همچنین گفته است که مؤسسات داخلی و بین‌المللی می‌توانند با اطمینان کامل و با حفظ بی‌طرفی، پروژه‌های انکشافی و زیربنایی شان را تطبیق کنند.

این درحالی است که طالبان در بیش از دو سال گذشته که بر افغانستان مسلط شده‌اند، محدودیت‌های گسترده‌ای را در برابر کار و آموزش زنان وضع کرده‌اند.