Photo: via DAWN

وزارت خارجه‌ی پاکستان: حملات دقیق و هدفمند علیه «تروریستان» در خاک ایران انجام شد

وزارت خارجه‌ی پاکستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این کشور «مجموعه‌ای از حملات نظامی دقیق و کاملا هماهنگ و هدفمند را علیه مخفیگاه‌های تروریست‌ها» در ولایت سیستان و بلوچستان ایران انجام داده است.

بر اساس اعلامیه‌ی وزارت خارجه‌ی پاکستان، این حملات صبح امروز (پنج‌شنبه، ۲۸ جدی) علیه مخفیگاه‌های گروهی موسوم‌ به «سرمچار» انجام شده است.

این وزارت گفته است که تعدادی از «تروریست‌ها» در جریان این عملیات که با اسم رمز «مرگ بر سرمچار» انجام شد، کشته شده‌اند، اما آمار دقیقی ذکر نکرده است.

بامداد امروز صفحه‌‌ی «اخبار نیروهای مسلح پاکستان» از این حملات خبر داد و نوشت که این حملات علیه «تروریست‌های بلوچ» انجام شده است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در این صفحه، پاکستان هفت هدف را در سه نقطه در «سراوان»، «شمسر» و «حنق» در سیستان و بلوچستان ایران هدف قرار داده است.

معاون امنیتی و انتظامی ولایت سیستان و بلوچستان ایران وقوع چندین انفجار در یک روستا در ولسوالی سراوان این ولایت و در نزدیکی مرز با پاکستان را تأیید کرده و گفته است که در این انفجارها سه زن و چهار کودک از اتباع غیرایرانی کشته شده‌اند.

او به خبرگزاری دولتی ایران-ایرنا گفته است که این حملات از سمت پاکستان نبوده است.

ایران و پاکستان گروه‌های مسلح بلوچ موسوم به «سرمچار» را «تروریستی» می‌دانند.

وزارت خارجه‌ی پاکستان در اعلامیه‌ی خود گفته است که این کشور بارها نگرانی‌های خود را در مورد «تروریست‌های پاکستانی‌الاصل سرمچار» با ایران در میان گذاشته بود.

این وزارت گفته است که به‌دلیل عدم اقدام ایران علیه این گروه، آنان به ریختن خون پاکستانی‌های بی‌گناه ادامه دادند.

وزارت خارجه‌ی پاکستان گفته است اقدام صبح امروز این کشور با توجه به اطلاعات موثق از «اقدامات تروریستی قریب‌الوقوع و در مقیاس بزرگ» این گروه، انجام شده است.

حملات موشکی پاکستان در خاک ایران در حالی انجام شده است که سه‌شنبه‌شب، سپاه پاسداران ایران مواضع «جیش‌العدل» را در خاک پاکستان هدف قرار داده بود.

این حمله با واکنش شدید پاکستان مواجه شد و این کشور سفیر خود را از تهران فراخواند و گفت که به سفیر ایران نیز اجازه‌ی بازگشت به اسلام‌آباد نمی‌دهد.