مجلس نمایندگان امریکا نشستی را با حضور دو جنرال بازنشسته درباره‌ی خروج از افغانستان برگزار می‌کند

کمیته‌ی روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا از برنامه‌ریزی برای برگزاری نشستی درباره‌ی خروج امریکا از افغانستان با حضور دو جنرال بازنشسته امریکایی خبر داده است.

گفته شده است که این نشست استماعیه به تاریخ ۱۹ مارچ، تحت عنوان «شکست استراتژیک: عقب‌نشینی بایدن، جنرال‌های امریکا و تسلط طالبان» برگزار خواهد شد.

کمیته‌ی روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا گفته است که در این نشست جنرال مارک میلی، رییس پیشین ستاد ارتش امریکا و کنت فرانک مک‌کنزی، فرمانده پیشین سنتکام شهادت خواهند داد.

این کمیته چندی پیش نیز نشست استماعیه را با حضور زلمی‌خلیل‌زاد، نماینده پیشین امریکا در امور صلح افغانستان درباره‌ی توافق دوحه برگزار کرده بود.

کمیته‌ی روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا که در رأس مایکل مک‌کال قرار دارد، درباره‌ی خروج دولت بایدن از افغانستان تحقیق می‌کند.

این کمیته در بیانیه‌ی دیگر گفته است که در جلسه مشترک نمایندگان مجلس و سنای امریکا با حضور رییس‌جمهور از کریستی شامبلین، پدرشوهر، نیکول گی، یک نظامی کشته‌شده امریکایی در جریان تخلیه در میدان هوایی کابل نیز دعوت کرده است.

مک کال گفته است که بیش از دو سال پس از مرگ عروس کریستی و ۱۲ سرباز دیگر امریکایی در میدان هوایی کابل می‌گذرد، اما دولت بایدن هنوز از پاسخ‌گویی در مورد فاجعه‌ای که به بار آورده امتناع می‌ورزد.

او افزوده است: «امیدوارم حضور کریستی به رییس جمهور بایدن و مردم امریکا سیگنال روشنی بدهد که تا زمانی که تحقیقات کامل و کامل انجام نشود آرام نخواهم گرفت، و اینکه افراد در قبال آنچه اتفاق افتاده پاسخگو باشند.»