Tasnim

حمله به قنسولگری ایران در دمشق؛ خامنه‌ای: اسرائیل مجازات خواهد شد

علی خامنه‌ای، رهبر ایران در واکنش به حمله بر قنسولگری آن کشور در دمشق و کشته‌شدن دو فرمانده ارشد و پنج افسر سپاه پاسداران، گفته است که اسرائیل «مجازات» خواهد شد.

خامنه‌ای در پیامی که امروز (سه‌شنبه، ۱۴ حمل) در ایکس منتشر کرده، نوشته است: «رژیم خبیث بدست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد. آنان را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد.»

رهبر ایران گفته است که محمدرضا زاهدی، از فرماندهان و مستشاران نظامی ارشد این کشور که در حمله‌ی دیروز کشته شد، «از دهه‌ی شصت در میدان‌های خطر و مجاهدت، چشم‌انتظار شهادت بود».

در حمله‌ی دیروز اسرائیل به قنسولگری ایران در دمشق، علاوه بر محمدرضا زاهدی، محمدهادی حاج رحیمی، یکی دیگر از فرماندهان و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و پنج افسر این کشور نیز کشته شده‌اند.

خامنه‌‌ای با اشاره به کشته‌شدن این افراد گفته است: «آنان چیزی را از دست نداده و پاداش خود را دریافت کرده‌اند، ولی غم فقدان آنان برای ملت ایران و به‌ویژه هرکه آنان را می‌شناخت سنگین است.»

حمله‌ی اسرائیل بر قنسولگری ایران در دمشق با واکنش‌های گسترده‌‌ای مواجه شده و قرار است امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد نشستی برای بررسی آن برگزار کند.

بسیاری از کشورها این حمله را محکوم و نسبت به افزایش تنش در منطقه ابراز نگرانی کرده‌اند.