Photo: Social Media

رانش زمین در پاپوآ گینه نو؛ سازمان ملل از احتمال مرگ بیش از ۶۷۰ نفر خبر داد

سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید که بیم آن می‌رود که بیش از ۶۷۰ نفر براثر رانش زمین در پاپوآ گینه نو جان‌ باخته باشند.

به گزارش رویترز، این نهاد امروز (یک‌شنبه، ۶ جوزا) گفته است که تا اکنون تنها جسد پنج نفر از زیر آوار بیرون کشیده شده است.

مسئولان آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد گفته‌اند که آن‌ها آمار تلفات را براساس اطلاعات رسیده از مقام‌های محلی روستای «یامبالی» ولایت «انگا» در پاپوآ گینه ‌نو تخمین زده‌اند‌.

مقام‌های محلی به این نهاد گفته‌اند که براثر این رانش زمین ۱۵۰ خانه زیر آوار مدفون شده است.

پیش از این رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده بودند که براثر این حادثه احتمالا بیش از ۳۰۰ نفر جان باخته‌اند.

رانش زمین در روستای «یامبالی» ولایت «انگا»‌ی پاپوآ گینه ‌نو، روز جمعه رخ داد و تلاش‌های جست‌وجو و نجات هنوز ادامه دارد.

رییس آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد گفته است که مردم از چوب، بیل و وسایل کشاورزی برای کندن گل‌ولای و بیرون آوردن اجساد استفاده می‌کنند.

او افزوده است: «زمین همچنان در حال لغزش است، سنگ‌ها در حال سقوط هستند، خاک زمین به‌دلیل افزایش مداوم فشار در حال ترک خوردن است و آب زیرزمینی در حال جریان است، بنابراین منطقه برای همه خطرات شدیدی را به همراه دارد.»

به‌گفته‌ی رییس آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد، پس از این حادثه، باشندگان ۲۵۰ خانه در روستای مجاور خانه‌های خود را ترک کرده‌اند و در خانه‌های اقوام و دوستان خود پناه گرفته‌اند. او افزوده است که هزار و ۲۵۰ نفر نیز آواره شده‌اند.

پیش از این مقام‌های محلی گفته بودند که رانش زمین مسیرهای منتهی به منطقه‌ی آسیب‌دیده را مسدود کرده و دسترسی به آن فقط از طریق چرخبال امکان‌پذیر است.

جیمز ماراپ، نخست‌وزیر پاپوآ گینه نو گفته بود که مقام‌های امور بلاهای طبیعی به همراه نیروی دفاعی سرگرم عملیات جست‌وجو و نجات هستند.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *