ماروتا: يوفا به فوتبال ايتاليا کمک کند

مديرورزشي باشگاه يوونتوس از اتحاديه‌ی فوتبال اروپا خواست براي کم کردن فاصله‌ی رو به رشد کالچو با ديگر ليگ‌هاي مطرح فوتبال اروپا وارد عمل شود. جوزپه ماروتا با تأکيد بر لزوم مداخله يوفا براي کم کردن فاصله‌ی مالي ميان ليگ فوتبال ايتاليا و ديگر ليگ‌هاي معتبر فوتبال اروپا، اعلام کرد که تفاوت در سطح پرداخت ماليات در نقاط مختلف اروپا، يکي از دلايلي است که تيم‌هاي سري A را از عقد قرارداد‌هاي با رقم‌هاي نجومي و حقوق‌هاي هنگفت ناتوان کرده و به همين دليل يوفا بايد براي تغيير اين شرايط دست به کار شود.

‌ماروتا در جمع خبرنگاران گفت: ايتاليا دارد تاوان تفاوت در ميزان ماليات‌هايي را مي‌دهد که ليگ‌هاي اروپايي با يک‌ديگر دارند. اين مشکل بايد رفع شود؛ چرا که در غير اين صورت باعث ايجاد اختلاف مي‌شود و به همين دليل من به مداخله‌ی يوفا براي حل اين مسئله اميدوارم.

ماروتا در ادامه به لزوم آغاز يک فرآيند از سوي تيم‌هاي ايتاليايي براي تغيير تدريجي در وضعيت کالچو و افزايش سطح امکانات و امتيازات فوتبال ايتاليا تأکيد کرد و اظهار داشت: به عقيده‌ی من فوتبال ايتاليا به يک‌سري اصلاحات نياز دارد که اولين آن بايد در استديوم‌ها و امکانات آن‌ها صورت بگيرد. اکثر استديوم‌هاي تيم‌هاي ايتاليايي در حال حاضر قديمي هستند.

وي در خاتمه عنوان کرد: ما به تصويب قوانين جديد براي استديوم‌هاي‌مان نياز داريم، چون يکي از دلايلي که ما را از ديگر کشورها عقب انداخته، تفاوت در درآمدزايي است که از طريق فروش بليت استديوم‌ها کسب مي‌کنيم.

افت چشمگير سطح فوتبال ايتاليا طي چند فصل گذشته، نه تنها باعث کوچ ستاره‌ی‌هاي سري A به ديگر ليگ‌هاي معتبر فوتبال اروپا شد، بلکه از سهميه‌ی اين کشور در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان کاست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.