شنبه 27 میزان 1392

یک مجتمع محل سکونت کارکنان خارجی در کابل هدف حمله قرار گرفت

در پیش روی یک ساختمان محل اقامت قراردادی‌های خارجی در شرق کابل انفجار صورت گرفت. ابتدا یک موتر بمب‌گذاری شده انفجار کرد و پس از آن صدای […]

در پیش روی یک ساختمان محل اقامت قراردادی‌های خارجی در شرق کابل انفجار صورت گرفت. ابتدا یک موتر بمب‌گذاری شده انفجار کرد و پس از آن صدای تیراندازی شنیده شد. در این رویداد دو فرد ملکی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

این انفجار و تیراندازی حوالی ساعت پنج بعد‌از‌ظهر دیروز (26 میزان‌) در پیش روی ساختمانی صورت گرفت که «گرین ویلیج» (دهکده‌ی سبز) نام دارد و به عنوان مهمان‌خانه از سوی قراردادی‌های نظامی خارجی و دیگر کارمندان بین‌المللی، به شمول کارمندان سازمان ملل متحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مورد چگونگی وقوع این حمله گزارش‌های متفاوتی نشر شده است. خبرگزاری رویترز به نقل از یک افسر پولیس گزارش داده است که ابتدا انفجاری در پیش روی دروازه‌ی ساختمان به وقوع پیوست و بعد از آن شورشیان وارد صحن آن شدند و با نیروهای امنیتی به تیراندازی پرداختند.

اما دیگر مسئولان امنیتی گفته‌اند که درگیری در جاده‌ای در پیش روی این ساختمان صورت گرفته است. صدیق صدیقی، سخن‌گوی وزارت داخله گفت: «تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهند که انفجار ناشی از یک مهاجم انتحاری با موتر بمب‌گذاری شده بود. یک موتر کوچک مملو از بمب دو وسیله‌ی نقلیه را که از ساختمان گرین ویلیج بیرون می‌شد، هدف قرار داد».

سخن‌گوی وزارت داخله افزود که در این حمله دو فرد ملکی کشته شده که یکی از آن‌ها زن می‌باشند. به گفته‌ی او، دو فرد ملکی دیگر در این حمله زخم برداشته‌اند. نیروهای تحت رهبری ناتو وقوع این حمله را تأیید کردند و گفتند که «در نتیجه‌ی آن، یک فرد دشمن کشته شد». ناتو افزوده است که از تلفات احتمالی کارمندانش گزارشی در دست ندارد.

گروه طالبان فوراً مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی این گروه گفت که هدف این حمله یک کاروان نیروهای بین‌المللی بوده است. «گرین ویلیج» در شرق شهر کابل در مسیر شاهراه کابل‌–‌جلال آباد قرار دارد و امنیتش توسط محافظان مسلح تأمین می‌شود. این ساختمان در ماه می سال 2012 نیز هدف حمله‌ی انتحاری و مسلحانه قرار گرفت که باعث کشته شدن 8 نفر شد. «دویچه وله»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of