سه شنبه 26 دلو 1395

برگزاری نشست مسکو درباره‌ی صلح افغانستان با حضور شش کشور

اطلاعات روز: وزارت خارجه‌ی کشور از برگزاری نشستی درباره‌ی صلح افغانستان در مسکو خبر داده و می‌گوید مقام‌های شش کشور به روز چهارشنبه در این نشست باهم […]

اطلاعات روز: وزارت خارجه‌ی کشور از برگزاری نشستی درباره‌ی صلح افغانستان در مسکو خبر داده و می‌گوید مقام‌های شش کشور به روز چهارشنبه در این نشست باهم دیدار می‌کنند.
این وزارت گفته است که این نشست نمی‌تواند بدیل تلاش‌های گفت‌وگوهای صلح افغانستان با طالبان باشد.
شکیب مستغنی، سخن‌گوی وزارت خارجه به طلوع نیوز گفته است که این‌گونه نشست‌ها بدیل و جایگزین روند صلح در افغانستان به رهبری حکومت افغانستان شده نمی‌تواند، اما می‌تواند همکاری خوب تلقی شود برای حمایت از تلاش‌های صلح حکومت افغانستان.
در این نشست نمایندگان افغانستان، پاکستان، روسیه، هند، چین و ایران شرکت خواهند کرد.
این نشست پس از آن برگزار می‌شود که پیشتر سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه‌ی روسیه در دیدار با صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه‌ی کشور گفته بود که روسیه حکومت افغانستان را برای شرکت در دومین دور گفت‌وگوها درباره‌ی افغانستان، دعوت کرده است.
افغانستان در دور نخست این گفت‌وگوها دعوت نشده بود و این نشست بدون حضور افغانستان با حضور نمایندگان روسیه، چین و پاکستان در مسکو برگزار شد.
در آن نشست سه‌جانبه روسیه، چین و پاکستان اعلام آمادگی کردند که برای رسیدن به صلح در افغانستان بعضی از چهره‌های گروه طالبان را از فهرست افراد مشمول تحریم‌ها بیرون بسازند.

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments