اتاق تجارت و صنایع زنان افتتاح شد

اطلاعات روز: اتاق تجارت و صنایع زنان کشور با مشارکت ۸۰۰ زن تاجر و کارخانه‎دار به‌منظور توسعه‌ی تجارت خارجی زنان افغان در کابل گشایش یافت.
این اتاق روز دوشنبه، 10 میزان با حضور رولا غنی، بانوی اول و صدها زن دست‌اندرکار تجارت و صنایع به کار خود آغاز کرد.
ایجاد اتاق تجارت و صنایع زنان به‌تاریخ 22 ماه حوت سال گذشته از سوی شورای عالی اقتصادی تایید شد.
مسئولان این اتاق گفته‌اند که انتظار دارند این نهاد در بازاریابی، آموزش و بهبود کیفیت محصولات تولیدی کارخانه‌های مربوط به زنان کمک کند.
این بخش در کنار اتاق تجارت و صنایع افغانستان گشایش یافته است. منیژه وافق، رییس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان به بی‌بی‌سی گفته که دلایل گوناگونی وجود دارد که زنان اتاق جداگانه‌یی داشته باشند.
او افزوده: «البته خانم‌ها عضویت اتاق تجارت و صنایع افغانستان را داشتند، اما متاسفانه در سطح رهبری آن نبودند و به مشکلات آن‌ها رسیدگی نمی‌شد.»
خانم وافق همچنین گفته: «زنان مشکلات متاوت‌تری دارند. به این خاطر ما ضرورت داشتیم که بتوانیم به نیازهای مشخص خانم‌ها رسیدگی کنیم، از آن‌ها نمایندگی کنیم و خودما در روند اقتصادی سهیم باشیم و خود ما آن را رهبری کنیم.»
رولا غنی، بانوی اول افغانستان در افتتاحیه‌ی اتاق تجارت و صنایع گفت که اگرچه زنان در افغانستان به‌طور کلی با چالش‌های زیادی مواجه هستند، ولی به‌تدریج آن‌ها در موقعیت بهتری قرار خواهند گرفت.
رییس‌جمهور غنی در ویدئویی که به این مراسم فرستاده بود، حمایت خود از زنان بازرگان و خانه‌دار را اعلام کرد. او گفت که گشایش این اتاق زنان را در راستای اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری و خودکفایی کمک کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *