شنبه 1 مارس 2014

«دفاتر ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی گشایش می‌یابند»

اطلاعات روز: مسئولان کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی می‌گویند که دفاتر ولایتی این کمیسیون پیش از آغاز مبارزات انتخاباتی نامزدان شوراهای ولایتی گشایش خواهند یافت. به گفته‌ی مسئولان این […]

اطلاعات روز: مسئولان کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی می‌گویند که دفاتر ولایتی این کمیسیون پیش از آغاز مبارزات انتخاباتی نامزدان شوراهای ولایتی گشایش خواهند یافت. به گفته‌ی مسئولان این کمیسیون، کارهای ابتدایی گشایش دفاتر ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی تکمیل شده و تا چند روز دیگر باز خواهند شد.
قرار است سومین دور انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی کشور در ۱۶ حمل سال آینده برگزار شود. مبارزات انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری چند هفته پیش آغاز شد و پیکارهای انتخاباتی شوراهای ولایتی به تاریخ ۱۳ حوت (ماه جاری) آغاز می‌شوند.
اما هنوز دفاتر ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی باز نشده و این مسئله نگرانی شدید مسئولان برخی نهادهای مدنی و انتخاباتی کشور را به دنبال داشته است. آنان تأکید دارند که در حال حاضر کارمندان ولایتی کمیسیون شکایات‌های انتخاباتی در دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات فعالیت دارند. نهادهای مدنی می‌گویند، در صورتی که شکایت‌ها بر ضد کمیسیون مستقل انتخابات در این دفترها ثبت شوند، ممکن کارمندان دو کمیسیون باهم ساخت‌و‌ساز کنند.
با این حال، مسئولان کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی می‌‌گویند که کار ابتدایی گشایش دفاتر ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی تمام شده و تا آغاز پیکارهای انتخاباتی باز خواهند شد. نادر محسنی، سخن‌گوی این کمیسیون به رادیو آزادی گفته است که شماری از کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی تا چند روز دیگر کارشان را رسماً آغاز خواهند کرد.
او هم‌چنان گفت: «تعداد‌ی از کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی به سوی ولایت‌های‌شان رفتند و شمار‌ دیگر آنان تا دو الی سه روز آینده فرستاد خواهند شد‌». مراسم تحلیف ‌۱۰۲ کمیشنر ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی ۱۰ روز پیش در کابل گرفته شد.
در این مراسم عبدالستار سعادت، رییس کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی گفت که ۱۰۲ کمیشنر ولایتی بعد از سپری کردن یک دوره‌ی آموزشی به ولایت‌ها فرستاد خواهند شد. اما هنوز تعدادی این کمیشنران به برخی ولایت‌ها فرستاده نشده و نیز دفاتر کمیسیون ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی گشایش نیافته‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of