درگیری شدید میان نیروهای دولتی و طالبان در ولسوالی ازره لوگر

اطلاعات روز: مقام‌های محلی ولایت لوگر می‌گویند که شب گذشته (۱۵ اسد) طالبان مسلح بر ولسوالی ازره این ولایت حمله کردند که تاکنون درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان جریان دارد.

تاکنون گزارش‌های ضد و نقیض از تلفات نیروهای امنیتی، غیرنظامیان و طالبان از این ولسوالی گزارش شده است.

شاپور احمدزی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس لوگر گفته که درگیری از شب گذشته تاکنون ادامه دارد و تاکنون 30 طالب و 3 نیروی امنیتی کشته شده‌اند.

عبدالولی وکیل، معاون شورای ولایتی لوگر به خبرگزاری پژواک گفته که در درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان تاکنون ۳۵ تن از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان کشته شده‌اند. آقای وکیل افزوده که در نتیجه حمله هوایی نیروهای امریکایی بر دو پاسگاه پولیس ۱۵ نیروی پولیس کشته شده‌اند.

پیش‌تر حمیدالله حمید ولسوال ازره به آریانا نیوز گفته بود که ۱۰ پولیس ملی شب گذشته در حمله‌ نیروهای هوایی افغانستان کشته شدند. او افزوده که ده‌ها جنگ‌جوی گروه طالبان نیز در این درگیری کشته و زخمی شده‌اند.

معاون شورای ولایتی لوگر گفته که طالبان در ولسوالی ازره در حال پیش‌روی‌اند و هرگاه نیروهای کمکی نرسند، این ولسوالی به دست طالبان سقوط می‌کند.

گروه طالبان گفته که جنگ‌جویان این گروه مناطق صنم‌خیل و کتوال ولسوالی ازره تصرف و در درگیری‌ها ۱۹ پولیس محلی کشته و شش تن دست‌گیر شده و مقدار اسلحه و مهمات نیز به دست آنان افتاده است.

به گفته‌ی این عضو شورای ولایتی لوگر، ولسوالی ازره از ۱۳ روز به این طرف در محاصره‌ی طالبان قرار داشته است.

وزارت داخله: یک فرمانده کلیدی طالبان در ولسوالی محمد‌آغه کشته شدند

در همین حال وزارت داخله می‌گوید یک فرمانده کلیدی هراس‌افگنان طالب به نام نجیب‌الله همت با دو تن از افرادش در یک عملیات ویژه نیروهای خاص پولیس در ولسوالی محمد‌آغه لوگر کشته شده‌‌اند.

به گفته‌ی وزارت داخله، این فرمانده طالبان در حملات هراس‌افگنانه در مربوطات ولسوالی محمد‌آغه ولایت لوگر نقش مهمی داشته است. در این عملیات، به نیروهای پولیس و افراد ملکی آسیبی نرسیده است.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *