پنج شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۷

افزایش تلفات نیروهای امنیتی در غزنی:۳۴۰ تن از سربازان جان ‌باخته‌اند

اطلاعات روز: یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود به روزنامه اطلاعات روز گفت که در نبرد شش روزه میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان […]

اطلاعات روز: یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود به روزنامه اطلاعات روز گفت که در نبرد شش روزه میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولایت غزنی ۳۴۰ تن از نیروهای امنیتی جان باخته‌اند.
این منبع افزود که در این نبرد ۱۹۷ غیر نظامی نیز کشته شده‌اند.
وی افزود که در عملیات پاکسازی شهر ولایت غزنی تاکنون جسد ۷۲۰ جنگجوی طالب جمع آوری شده است.
جنگ در شهر غزنی از پنجشنبه شب (۱۹ اسد) آغاز شد و تا دیروز نیز به گونه‌ی وقفه‌یی جریان داشت. طالبان طی چند روز گذشته بر بخش‌های از شهر حاکم شدند.

روز گذشته هیأت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) در خبرنامه‌یی اعلام کرده که گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد، در جنگ غزنی ۱۱۰ تا ۱۵۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.
خبرنامه افزوده که گزار‌ش‌های اولیه و تأیید نشده می‌رساند که وضعیت غیرنظامیان در غزنی هم‌چنان دشوار است.
در خبرنامه آمده که طی چندین روز جنگ در غزنی آب و برق در این شهر قطع شده است و نیز مردم به کمبود مواد غذایی روبه‌رو هستند.

روز گذشته مقام‌های امنیتی افغانستان و اهالی شهر غزنی تایید کردند که شهر غزنی پس از پنج روز جنگ از حضور جنگ‌جویان طالبان خالی شده است. در این ولایت تلفات و خسارات هنگفت وارد شده است.
در جریان حمله طالبان به ولایت غزنی تمام شبکه‌های مخابراتی قطع بود.
پیش از این طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع اعلام کرده بود که در نبرد میان نیروهای امنیتی و طالبان حدود ۱۰۰ تن از نیروهای امنیتی جان باخته‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of