گشت‌وگذار موترهای شیشه سیاه از فردا یک‌شنبه در کابل ممنوع اعلام شد

اطلاعات روز: فرماندهی قوت‌های مشترک ولایت کابل اعلام کرد که سر از فردا (یک‌شنبه، 18 جوزا) گشت‌وگذار موترهای شیشه سیاه دولتی و شخصی، موترهای بدون اسناد، موترهای زرهی و سلاح بدون جواز، نشستن محافظان مسلح در عقب «بادی» موتر و تردد موترهای دولتی در اوقات غیررسمی ممنوع است.

در اعلامیه‌ی فرماندهی قوت‌های مشترک که امروز (شنبه، 17 جوزا) از سوی فرماندهی پولیس کابل منتشر شده، آمده است با افرادی که از موارد فوق تخطی کنند، برخورد «قاطع و قانونی» صورت خواهد گرفت.

در اعلامیه همچنان گفته شده است که تطبیق این طرح امنیتی، سبب تغییرات مثبت در راستای کاهش جرایم و تأمین امنیت بهتر شهروندان کابل خواهد شد.

فرماندهی قوت‌های مشترک کابل تأکید کرده است که در تطبیق قانون به‌شکل قاطع و جدی متعهد است. این فرماندهی از مردم کابل نیز خواسته است که با نیروهای امنیتی همکاری کرده و در تنفیذ قانون و تأمین امنیت شهر کابل سهم بگیرند.

فرماندهی قوت‌های مشترک کابل در چهاردهم جوزا به‌منظور مبارزه با جرایم جنایی و تأمین امنیت شهروندان کابل ایجاد شد. فرماندهی قوت‌های مشترک را امان واحدی، فرمانده پولیس کابل بر عهده دارد. این فرماندهی دارای سه معاون است که از سوی وزارت‌های داخله، دفاع و ریاست عمومی امنیت ملی معرفی شده است.