انتقالات از طریق خطوط آهن

اداره راه آهن افغانستان: انتقالات از طریق خطوط آهن 30 درصد افزایش یافته است

اطلاعات روز: اداره راه آهن افغانستان اعلام کرد که انتقالات از طریق خطوط آهن در جریان شش ماه اول سال جاری مالی در مقایسه به زمان مشابه در سال گذشته مالی، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

در اعلامیه‌ی این اداره که امروز (دوشنبه، ۱۶ سرطان) منتشر شده، آمده است که در شش ماه اول سال مالی گذشته، یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تُن اموال تجارتی و مواد غذایی از طریق خطوط آهن حیرتان – مزارشریف، تورغندی و آقینه انتقال یافته بود.

معلومات این اداره نشان می‌دهد که این رقم در شش ماه اول سال مالی ۱۳۹۹ به نزدیک به یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تُن رسیده است.

در اعلامیه آمده است: «با آن‌که محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا بخش‌هایی از ترانسپورت کشور را متأثر کرده، اما بر روند انتقالات از طریق خطوط آهن تأثیر منفی نگذاشته و انتقالات به‌صورت منظم و بدون وقفه صورت گرفته است.»

اداره خط آهن افزوده است که این اداره تلاش کرده تا با روی‌دست گرفتن تدابیر لازم، حمل‌ونقل از طریق خطوط آهن به‌صورت منظم انجام شود تا از یک طرف به خواست تاجران پاسخ داده شود و از طرفی دیگر از کمبود مواد اولیه در بازارهای کشور جلوگیری شود.

افغانستان در حال حاضر از طریق خطوط آهن حیرتان – مزارشریف، تورغندی و آقینه با کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، چین، آذربایجان و روسیه وصل است و از طریق این خطوط آهن اموال تجارتی وارد کشور می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *