وزیر خارجه‌ی پاکستان در دیدار با عبدالله: اسلام‌آباد از روند صلح افغانستان قاطعانه حمایت می‌کند

اطلاعات روز: عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی در جریان سفرش به پاکستان، با شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان دیدار کرده است.

سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی پاکستان در رشته‌تویتی گفته است که دو طرف در این دیدار در مورد گسترش روابط کابل – اسلام‌آباد و روند صلح افغانستان بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

براساس معلومات وزارت خارجه‌ی پاکستان، شاه‌محمود قریشی در این دیدار گفته است که کشورش از روند صلح افغانستان به‌صورت قاطعانه حمایت می‌کند. او تأکید کرده است که جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد.

قریشی در دیدار با عبدالله ابراز امیدواری کرده است که سفر او به اسلام‌آباد فصل تازه‌ای را در روابط دوجانبه باز کرده و از روند صلح نیز درک مشترک ایجاد کند.

وزیر خارجه‌ی پاکستان افزوده است که او تمام طرف‌ها در افغانستان را برای دست‌یابی به یک راه حل سیاسی از طریق یک فرایند تحت رهبری و مالکیت افغان‌ها تشویق می‌کند.

عبدالله عبدالله صبح امروز (دوشنبه، ۷ میزان) در رأس یک هیأت بلندرتبه‌ی دولتی به پاکستان رفت. آقای عبدالله قرار است سه روز در پاکستان بماند

او در دومین روز اقامت خود در پاکستان با عمران‌خان نخست‌وزیر، جنرال قمر جاوید بجوا رییس ستاد ارتش و در سومین روز اقامت خود با رییس‌جمهور پاکستان دیدار خواهد کرد.