استفاده از جنراتورهای فردی در کابل

استفاده از جنراتورهای فردی در کابل منع می‌شود

امرالله صالح

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که استفاده از جنراتورهای فردی و دکان به دکان در بازارهای کابل منع می‌شود.

آقای صالح که پس از عهده‌دار شدن مدیریت امنیت کابل، هفدهمین تصمیمش را صبح امروز (چهارشنبه، ۱۴ عقرب) در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود همگانی کرده، گفته است که به تمام بازارها فُرصت داده می‌شود که جنراتورهای مشترک و کلان خریداری کرده و در یک مکان مشخص بگذارند.

به گفته‌ی او، با این کار هم پیاده‌روها باز می‌شود و هم آلودگی هوا و آلودگی صوتی کم می‌شود.

اغلب دکان‌ها در شهر کابل که کارشان به برق وابسته است، به دلیل نبود برق منظم از جنراتورهای فردی استفاده می‌کنند. در برخی موارد، این جنراتورها به‌دلیل کهنه‌بودن، در کنار آلودگی صوتی، هوا را نیز آلوده می‌کنند.

از سوی هم، صالح همچنان گفته است که به غرفه‌ها و رستورانت‌های قرغه اطلاع داده شده است که موقعیت‌شان را مطابق نقشه‌ی اساسی تنظیم کنند، در غیر آن تخریب می‌شود.

او افزوده است که نقشه‌ی قرغه توسط یکی از کادرهای افغانستان که در مهندسی و محیط‌زیست دکتورا دارد، طرح‌ریزی شده است.

او از کار پولیس ترافیک شهر کابل نیز انتقاد کرده و گفته است که قناعت‌بخش نیست. به گفته‌ی او، پولیس ترافیک توانایی تطبیق اوامر را ندارد.

امرالله صالح تأکید کرده است که کار پوشش اطلاعاتی محله به محله باید ده برابر شود.

صالح گفته است که طرح مدیریت تجمع متقاضیان ویزا در مقابل سفارت پاکستان در کابل تا سه روز دیگر نهایی می‌شود. او تأکید کرده است که مردم نباید به‌خاطر نبود نظم در اخذ ویزا تحقیر شود.

معاون اول ریاست‌جمهوری چند روز پیش از وزارت خارجه خواسته بود تا از سفارت پاکستان در کابل بخواهد که تعداد صدور روزانه‌ی ویزا به شهروندان افغانستان را مشخص کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *